Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow У arrow УСНІСТЬ СУДОЧИНСТВА
   

УСНІСТЬ СУДОЧИНСТВА

- засада крим. і цив. процесу, яка передбачає усну форму спілкування суду й учасників суд. розгляду справи. Є засобом забезпечення гласності судочинства. Передбачена ст. 257 КПК України і ст. 6 ЦПК України.

У. с. передбачає, що суд зобов'язаний дослідити в суд. засіданні всі докази, які мають значення для правильного вирішення справи, в усній формі: заслухати пояснення і показання осіб, які беруть участь у справі; оголосити і дослідити висновки експертів, протоколи слідчих дій та ін. докази, що надійшли від органу, який виконував доручення; оглянути речові докази; ознайомитися з письм. доказами; заслухати та обговорити клопотання і заяви сторін; заслухати дебати судові та останнє слово підсудного; оголосити прийняте рішення тощо.

Показання осіб, котрі не з'явились у суд. засідання, якщо їх явка неможлива, підлягають оголошенню і дослідженню у суд. засіданні. Суд обґрунтовує своє рішення лише на тих доказах, які були розглянуті й досліджені в суд. засіданні (ст. 323 КПК України, ст. 213 ЦПК України),

Літ.: Штефан М. Й. Цивільний процес. К., 1997; Михеєнко М. М., Нор В. Т., Шибіко В. П. Крим, процес України. К., 1999.

В. Т. Маляренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази