Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow плат-пон arrow ПОВІДОМЛЕННЯ
   

ПОВІДОМЛЕННЯ

- офіц. письмове, телегр., телеф. або ін. способом інформування населення чи заінтересованих фіз. або юрид. осіб з відповідних питань. Буває загальним (напр., П. про можливі стихійні лиха) і персональним (напр., П. держателеві іменних акцій про проведення заг. зборів акц. т-ва). П. може містити розпорядження, наказ, вказівку, ін. припис чи якусь інформацію для певного кола осіб, органу, підприємства, організації, установи тощо (П. про строки поставки устаткування, прибуття судна в порт, порушення справи про банкрутство, проведення конкурсу та ін.).

В деяких випадках П. може мати форму спец, документа встановленого зразка: платіжне П., Імпортне (експортне) П., П. про відкриття кредиту, П. про відвантаження товару тощо. В міжнар. практиці застосовується П. у формі т. з. повідомної грамоти — листа глави д-ви про своє обрання (призначення) і вступ на посаду на адресу глави ін. д-ви, з якою існують дип. відносини.

В ряді законодавчих актів України передбачено обов'язок повідомляти у друкованих ЗМІ або ін. способом про певну подію, що має юрид. значення: про скликання заг. зборів акціонерів (ст. 40 Закону України «Про господарські товариства», 1991); про випуск акцій, облігацій підприємств, що пропонуються для відкритого продажу, про госп.-фін. становище і річні результати діяльності емітента цінних паперів (ст. 23, 24 Закону України «Про цінні папери і фондову біржу» 1991); про ліквідацію підприємства та ін. (ст. 35 Закону «Про підприємства в Україні» 1991); про відкриття ліквідац. процедури щодо банк, установи (ст. 89 Закону України «Про банки і банківську діяльність» 1991).

В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази