Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Ю arrow ЮРИДИЧНА АДРЕСА
   

ЮРИДИЧНА АДРЕСА

(франц. adresse, первісно — засіб, вказівка, напрям, місцеперебування, від пізньолат. addirectiare — випрямляти) — офіційно визначене (зареєстроване) місцезнаходження особи юридичної або місця проживання особи фізичної — суб'єкта підприєм.

діяльності. Вказується в установчих документах (статуті, засновницькому договорі, положенні чи ін. установчому акті) й заноситься до свідоцтва про держ. реєстрацію підприємства, організації, установи або громадянина-підприємця. Умови та порядок визначення Ю. а. передбачені ЦивК України (ст. 88, 93), Госп. кодексом України (ст. 57—58), Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб—підприємців» (2003) і деякими ін. нормативно-правовими актами. Ними встановлено, що Ю. а. підприємства, організації, установи вважається зареєстроване місцезнаходження їх постійно діючого викон. органу. В разі його відсутності Ю. а. визнається місцезнаходження ін. органу чи особи, уповноважених діяти від імені юрид. особи, за певною адресою, яка вказана засновниками (учасниками) в установчих док-тах і за якою здійснюється зв'язок з юрид. особою. Ю. а. філій та представництв юрид. особи визначається нею самостійно і включається до єдиного держ. реєстру юрид. осіб та фіз. осіб — підприємців.

Ю. а. громадянина - суб'єкта підприєм. діяльності є вказане ним під час держ. реєстрації місце його проживання — жилий будинок, квартира або інше придатне для проживання приміщення, що знаходиться за певною адресою у відповідному нас. пункті. Відомості про Ю. а. підприємства, установи чи організації зазвичай вказуються на їхніх офіц. бланках або кутових штампах.

В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази