Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow вин-вій arrow ВИРОБНИЧА ТРАВМА
   

ВИРОБНИЧА ТРАВМА

- тілесні ушкодження при нещасних випадках, пов'язаних з роботою. Тимчасова непрацездатність, інвалідність або смерть працівника вважаються наслідком В. т., якщо нещасний випадок, який її спричинив, стався під час виконання труд, обов'язків, на тер. підприємства чи установи протягом роб. часу, по дорозі на роботу або з роботи. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» (1995) до інвалідності внаслідок труд, каліцтва чи профес. захворювання прирівнюється інвалідність донора, що настала у зв'язку з виконанням ним донор, функцій.

Згідно з Положенням «Про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах, організаціях» (затв. КМ України

10.VIII 1993) власник або уповноважений ним орган повинен розслідувати причини виникнення В. т. і скласти відповідний акт за формою Н-1, один примірник якого видається потерпілому або ін. заінтересованій особі протягом 3 днів після закінчення розслідування. У разі відмови власника скласти акт або при незгоді потерпілого чи ін. заінтересованої особи зі змістом акта питання вирішується у порядку, передбаченому законодавством про розгляд труд, спорів. На власника покладається обов'язок відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або ін. ушкодженням здоров'я, у розмірі втраченого заробітку. Потерпілий може вимагати також відшкодування моральної шкоди. Порядок відшкодування власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом шкоди, заподіяної здоров'ю працівника під час виконання ним труд, обов'язків, регулюється відповідними Правилами, затвердженими постановою КМ України від 23.VI 1993 (з наступними змінами та доповненнями).

В. І. Прокопенко.

 

Схожі за змістом слова та фрази