|
|
Головна Українська Радянська Енциклопедія сірка-скл СКИБОВІ КАРПАТИ |
|
|
|
|
|
Схожі за змістом слова та фрази
-
КАРПАТИ
— гірська система на Пд. Європи. Простягаються у вигляді випуклої на Пн. Сх. дуги в межах Польщі, Чехословаччини, Угорщини, СРСР та Румунії. Довж. майже 1500 км, шир. 120— 430 км. Пересічні висоти 800— 1200 м, найбільша — 2655 м, г. Герлаховськи-Штіт. Орографічно К. поділяють на Західні, Східні й П... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
КАРПАТИ
— книжкове видавництво системи Держкомвидаву УРСР. Засноване 1945 в Ужгороді як Закарпатське книжково-газетне вид-во; з 1951 — Закарп. обл. книжково-журнальне вид-во; з 1955 — Закарп. обл. вид-во; з 1964 — респ. вид-во, що поширює свою діяльність на Закарп., Івано-Фр. та Чернів. області. К. випус... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
КАРПАТИ УКРАЇНСЬКІ
Карпати Радянські — гори на заході УРСР, частина гірської системи Карпат. Простягаються смугою завдовжки понад 270 км і завширшки 100—110 км з Пн. Зх. на Пд. Сх. у межах Закарп., Львів., Івано-Фр. та Чернів. областей. Пл. понад 24 тис. км3. Являють собою середньовисокі гори з м'якими обрисами й куп... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ВУЛКАНІЧНІ КАРПАТИ
- гірський хребет у Карпатах, на межі з Закарпатською низовиною. Починаються масивом Вигорлат у межах Чехословаччини, простягаються по тер. Закарп. обл. УРСР і закінчуються масивом Гутин у межах Румунії. Долинами річок Ужу, Латориці, Боржави і Тиси поділяються на окремі масиви - Маковиця, Синяк, Ве... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ЗОВНІШНІ КАРПАТИ
Скибові Карпати — зовнішня, сх. частина Карпат Українських у межах Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей УРСР. Простягаються з Пн. Зх. на Пд. Сх. До системи 3. К. відносять Бескиди (вис. в межах УРСР до 1362 м, г. Магура), Таргани (вис. до 1818 м, г. Сивуля) та Покутсько-Буковинсь... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ПІВДЕННІ КАРПАТИ
Трансільванські Альпи — пд. частина гірської системи Карпат у межах Румунії. Простягаються на 300 км від перевалу Предял до ущелини Залізні Ворота на Дунаї. Складаються з високогірних масивів Фе-гераш, Ретезат та ін., заввишки до 2543 м(г. Молдовяну), розчленованих річковими долинами, вздовж яких п... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ПОЛОНИНСЬКО-ЧОРНОГОРСЬКІ КАРПАТИ
— середньовисокі гірські хребти і масиви у внутрішній смузі Карпат Українських, у межах Закарп. та Чернів. областей. Плосковершинні, мають покривну тектонічну будову. На вершинах — полонини. До П.-Ч. К. належать Полонинський хребет, Свидовець, Чорногора, Гриняви і Буковинське середньогір'я.
К. І. Г... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ПОКУТСЬКО-БУКОВИНСЬКІ КАРПАТИ
— гори у зовнішній смузі Карпат Українських. Простягаються від долини р. Пруту на Пн. Зх. до кордону з Румунією на Пд. Сх., у межах Івано-Фр. і Чернів. областей. Складаються з низькогірних (Кам'янистий, Карматура та ін.) і середньо-гірних (Ігрець, Буковець та ін.) хребтів, розділених річковими доли... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
МІЖНАРОДНИЙ БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК СХІДНІ КАРПАТИ
- створений у 1998 р. в Карпатах. До нього належать природоохоронні об'єкти України, Польщі, Словаччини. Від України до цього першого в державі міжнародного біосферного заповідника включено територію Надсянського регіонального ландшафтного парку в прикордонному Турківському р-ні Львівщини.
... (Енциклопедичний словник-довідник з туризму)
|
|
|