Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow аку-асо arrow АСКОЛЬД
   

АСКОЛЬД

(р. н. невід. — 882, Київ) — давньоруський князь. Правив у Києві спільно з Діром. Походження обох не встановлено: за деякими припущеннями, нащадки Кия; за «Повістю врем'яних літ» — варяги, дружинники князя Рюрика. Влітку 860 вони організували похід на Візантію. 18—25 червня руське військо облягало Константинополь з суші та моря, спустошувало околиці. Після переговорів було припинено облогу та укладено договір на основі заг. формули «миру й любові». Бл. 863 руське військо здійснило похід на Принцеві о-ви в Мармуровому морі, пройшовши через протоку Босфор. Похід

Аскольд. Аскольдова могила - leksika.com.ua

866 на Константинополь завершився невдало через бурю, яка потопила частину руського флоту. Під час походу 874 не дійшло до збройної сутички: імператор Василій І Македонянин уклав з А. мирну угоду. В результаті згаданих походів Київська Русь уперше стала суб'єктом міжнар. права. В 860-х рр., під час одного з походів на Візантію, А. прийняв християнство. За літописом, А. і Дір убиті князем Олегом у Києві.

Літ.: Сахаров А. Н. Дипломатия Древней Руси: IX - первая пол. X в. М., 1980; Брайчевский М. Ю. Утверждение христианства на Руси. К., 1989; Грушевський М. С. Історія України-Руси, т. 1. К., 1991; Толочко П. П. Князь в Древней Руси: власть, собственность, идеология. К., 1992.

 

Схожі за змістом слова та фрази