Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow бо-бюр arrow БРАТУСЬ
   

БРАТУСЬ

Сергій Микитович (19.Х 1904, м. Конотоп Сум. обл. — 26.1 1997, Москва) -рос. правознавець, доктор юрид. наук з 1943, професор з 1943, з. д. н. РРФСР. Закін. 1926 правовий ф-т Київ, ін-ту нар. г-ва. З 1936 працював у Всесоюз. ін-ті юрид. наук (з 1963 - Всесоюз. НДІ рад. законодавства); протягом 1963—69 був його директором. Водночас викладав на юрид. ф-ті Моск. ун-ту, в юрид. вузах Москви. Тривалий час був арбітром Мор. арбітражної комісії (МАК) та Зовнішньоторг. арбітражної комісії (ЗТАК) при Торг.-пром. палаті СРСР. З 1975 — почесний член Міжнародної ради з арбітражу.

Напрями наук, досліджень Б.: проблеми теорії права, теор. проблеми законодавства та його кодифікації, проблеми співвідношення економіки та права, поняття суб'єктив. права та правосуб'єктності, заг. та спец, питання цив. права й міжнар. приватного права (зокрема поняття майнових відносин, сутність права власності та юрид. особи), роль судової та арбітраж, практики в розвитку права, призначення та функції юрид. відповідальності тощо. Автор ряду монографій, понад 20 підручників та навч. посібників. Співавтор і редактор кількох наук.-практ. коментарів до основополож. актів рад. законодавства — «Основ цивільного законодавства СРСР та союзних республік» (1962), «Цивільного кодексу РРФСР» (1966, 1970), «Кодексу про шлюб та сім'ю РРФСР»,

«Положення про поставки продукції та товарів» (обидва — 1971). Під ред. Б. та за його участю підготовлено такі праці з теорії права і законодавства, як «Систематизація господарського законодавства» (1971), «Юридична відповідальність і законність» (1976) та ін. Окр. праці Б. перекладено іноземними МОВаМИ. М. В. Венецька.

 

Схожі за змістом слова та фрази