Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow К-кел arrow КАТАР
   

КАТАР

Держава Катар (Qatar, Dawlat Qatar) — держава, розташована в Пд.-Зх. Азії у сх. частині Аравійського п-ва на узбережжі Перської зат. Тер. — 11,4 тис. км2. Нас. — 690 тис. чол. (1997, оц.): катарці (араби Катару) та ін. Столиця — м. Доха. Адм.-тер. поділ — 9 муніципалітетів (баладіядів). Офіц. мова — арабська. Грош. одиниця — катарський ріал. Нац. свято — День незалежності (3 вересня).

З 7 ст. тер. сучасного К. входила до складу Арабського халіфату, а з 13 ст. — управлялася емірами Бахрейну. В 16 ст. опинився під владою Португалії, аз 1871 — Туреччини. 1916 став протекторатом Великобританії. З вересня 1971 К. був проголошений незалежною д-вою. К. — абс. монархія. Діє тимчасова конституція, октройована (дарована) монархом (еміром) 2.IV 1970, із змінами від 1972. Відповідно до конституції законод. і викон. влада належить емірові. Як глава д-ви він наділений широкими повноваженнями — представляє країну в зовн. зносинах, є верх, головнокомандувачем

Державний герб Катару - leksika.com.ua

збройних сил, призначає і звільняє цив. та військ, службовців будь-якого рангу, формує раду оборони, своїм указом може скасувати вирок суду. Емір затверджує і промульгує закони після їх обговорення у консультативній раді. Таким же є і порядок укладання міжнар. договорів. Консультат. рада (маджаліс ашшура) є дорадчим органом при емірі в складі 35 осіб, що призначаються монархом. Скликання і розпуск ради здійснюється указом еміра за згодою уряду. Емір може достроково припинити роботу її сесії. Консультат. рада не має права законод. ініціативи, але має право запиту до уряду. Викон. влада здійснюється еміром та радою міністрів. На чолі РМ стоїть прем'єр-міністр. Суд. влада представлена Апе-ляц. судом та цив. і шаріатським судами. К. — член ООН з 1971, Ліги арабських держав з 1971, ін. міжнар. і регіон, організацій. Дип. відносини України з К. встановлено 13.ІV.1993.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази