Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow страш-сюр arrow СУДОВА ПРАКТИКА
   

СУДОВА ПРАКТИКА

- практика діяльності суд. органів зі здійснення правосуддя. Є формою нагромадження профес. досвіду судами заг. і спеціаліз. юрисдикції, Конституційним Судом України. Вивчення С. п. дає можливість виявити позитивний і негат. досвід у роботі судів і на цій основі вжити заходів щодо поліпшення якості судочинства. У рад. період на суди серед, та вищої ланки покладались обов'язки із узагальнення С. п. За цими узагальненнями приймалися загальнообов'язкові для судів роз'яснення щодо застосування зак-ва у формі постанов пленуму вищої суд. інстанції.

Нині в Україні відповідно до Закону «Про судоустрій України» (2002) на апеляційні та ін. вищі суди покладено обов'язок щодо вивчення та узагальнення С. п. За їх наслідками приймаються відповідні рекомендації. Такі ж повноваження надано Касаційному суду України. Вивчення та узагальнення С. п. здійснюється також у суд. палатах ВС України з прийняттям його президією відповід. рекомендацій. Крім того, пленум ВС України дає роз'яснення судам заг. юрисдикції з питань застосування зак-ва. Мат-ли С. п. друкуються у бюлетенях та ін. виданнях ВС України, Вищого госп. суду України, КС України тощо.

Літ.: Гук П. А. Судеб, практика как источник права. «Прав, политика и прав, жизнь», 2002, № 3; Бошно С. В. Судеб, практика: способы выражения. «Гос-во и право», 2003, № 3.

М. І. Сірий.

 

Схожі за змістом слова та фрази