Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow г arrow ГЕЛЬСІНКІ
   

ГЕЛЬСІНКІ

(фін. Helsinki, швед. Helsingfors) - столиця Фінляндії, на березі Фінської зат. Балтійського моря, адміністративний центр ляні Усіма. Заснований у 1550 p., з 1812 р. - головне місто Великого князівства Фінляндського у складі Російської імперії, після 1917 р. - столиця незалежної Фінляндії. Місто витягнуте вздовж затоки, його берегова лінія становить 100 км. Значна частина Г. розташована на прибережних островах. Центр міста знаходиться на мисі, який далеко врізається в море. У Г. 539,3 тис. жителів, є міжнародний аеропорт Мальмі та метрополітен. Це головний промисловий і культурний центр країни. Основні галузі виробництва: машинобудування (суднобудування, електротехніка та ін.), текстильна, хімічна, харчова промисловість. У місті працюють університет, Академія музики ім. Я. Сібеліуса, Академія образотворчих мистецтв, більш як 70 музеїв. Серед них найвідоміші: Музей-фортеця Суоменлінна (Свеаборг), музеї - сучасного мистецтва, Архітектурний, Національний, Митний і Етнографічний. Архітектурні пам'ятки: будівля Сенату (класицизм, XIX ст.), собор Св. Миколая, висічений у скелі (XIX ст.), Головний вокзал ("національний романтизм", поч. XX ст., арх. Е. Саарінен), палац "Фінляндія" (1967-1971 рр., арх. А. Аалто) та ін. На о. Кор-кеасаарі знаходиться зоопарк. Г. традиційно виступає місцем міжнародних зустрічей і конгресів. У 1952 р. тут проходили ігри XV Олімпіади.

Туризм. У 1992 р. на долю міста прийшлося 38% всіх туроднів перебування зарубіжних гостей. Але в той же час Г. відвідало всього 7,3% жителів своєї країни. Більша їх частина (понад 30%) свій відпочинок проводить у внутрішній частині на фінських озерах. Інша частина (30%) віддає перевагу пн. території, тобто Лапландії та фінському Нічному Берегу.

12 березня 1993 р. у Києві укладено "Меморандум про дружбу та співробітництво", 11 вересня 1998 р. - "Меморандум про поглиблення співробітництва" з Г.