Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow рен-рос arrow РОЗМІРИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ГРОМАДЯН
   

РОЗМІРИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ГРОМАДЯН

— виражена в метрич. системі мір (гектар) площа земельної ділянки, що може бути у власності чи користуванні гр-н. Визначаються у З К України та ін. законод. актах, у рішеннях органів держ. влади чи місц. самоврядування, а також у договорах купівлі-продажу, оренди та ін. цив.-прав. угодах. У випадках, передбачених зак-вом, для гр-н закріплюються макс. розміри зем. ділянок. Мін. розміри зем. ділянок у зак-ві не встановлені. Макс. розміри ділянок, що передаються із земель держ. чи комунал. власності безоплатно у власність гр-н, визначаються виключно законами.

Норми безоплат. передачі зем. ділянок гр-нам визначено у ст. 121 ЗК. Гр-ни України мають право на безоплатну передачу їм зем. ділянок із земель держ. або комунал. власності в таких розмірах: для ведення фермер, г-ва — в розмірі зем. частки (паю), визначеної для членів сільськогосп. підприємств, розташованих на тер. сільс, селищ., міської ради, де знаходиться фермер, г-во. Якщо на тер. ради розташовано кілька сільськогосп. підприємств, розмір зем. частки (паю) визначається як середній для цих підприємств. У разі відсутності сільськогосп. підприємств на тер. ради розмір зем. частки (паю) визначається як середній для району; для ведення особистого сел. г-ва — не більше 2 га; для ведення садівництва — не більше 0,12 га; для зведення і обслуговування жилого будинку, госп. будівель та споруд (присадибна ділянка) у селах — не бі льше 0,25 га; у селищах — не більше 0,15 га; в містах — не більше 0,1 га; для індивід, дачного буд-ва — не більше 0,1 га; для буд-ва індивід, гаражів — не більше 0,01 га. Розмір зем. ділянок, що передаються безоплатно гр-нину для ведення особистого сел. г-ва, може бути збільшено в разі отримання у натурі (на місцевості) зем. частки (паю). Розмір зем. ділянки, що виділяється у натурі (на місцевості) власникові сертифіката на право на земельну частку (пай), визначається шляхом перерахунку у встановленому зак-вом порядку розміру зем. частки (паю) в умовних кадастрових гектарах у конкр. зем. ділянку.

Літ.: Право власності в Україні. К., 2000; Екол. право: Особлива частина. К., 2001; Зем. право. К., 2001; Проблеми права власності та господарювання у с. г. К., 2001.

В. В. Носік.

 

Схожі за змістом слова та фрази