Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow мир-міл arrow МИТНА ВАРТА
   

МИТНА ВАРТА

— спец, оперативні підрозділи Державної митної служби України, які разом з ін. органами, управліннями та організаціями мит. системи забезпечують виконання митного зак-ва України. Входять до складу Управління організації б-би з контрабандою і порушеннями мит. правил Держмитслужби України, служб і підрозділів по б-бі з контрабандою та порушеннями мит. правил регіон, митниць і митниць. М в. діє на основі Положення про митну варту (затв. КМ України 29.VI 1996). Осн. завдання М в.: здійснення заходів, пов'язаних з виявленням, розкриттям, запобіганням, припиненням і профілактикою контрабанди та порушень мит. правил поза пунктами пропуску через митний кордон України; охорона будівель, споруд, приміщень мит. органів та ін. об'єктів мит. інфраструктури, зон митного контролю від будь-яких протиправних посягань; фіз. захист співробітників мит. органів, ін. осіб, товарів, які перебувають у зоні мит. контролю, від протиправних дій; локалізація разом з ін. правоохор. органами конфліктних ситуацій у зоні діяльності мит. органів; участь у ліквідації наслідків катастроф, стих, лиха та екол. забруднення у зоні діяльності мит. органів.

М. в. має право: розташовувати тимчас. пости, пересуватися будь-якими ділянками місцевості та вод. простору в межах митної території України, а в межах прикорд. контрольованого району — за погодженням з командуванням прикорд. військ; перевіряти док-ти на право переміщення товарів через мит. кордон України, осіб — поза пунктами пропуску; затримувати та провадити у встановленому зак-вом порядку огляд трансп. засобів і речей гр-н, які перетинають мит. кордон України поза пунктами пропуску; проводити за рішенням голови Держмитслужби України, нач.

регіон, митниці або нач. митниці у встановленому порядку огляд та переогляд оформлених мит. органами трансп. засобів і товарів, у т. ч. тих, що переміщуються транзитом через тер. України; супроводжувати та охороняти найцінніші вантажі, товари, в т. ч. транзитні, що переміщуються через тер. України і перебувають під мит. контролем; запрошувати осіб до мит. органів для з'ясування обставин порушення мит. правил.

С. В. Ківалов.

 

Схожі за змістом слова та фрази