Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow корот-кюч arrow КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНИИ КОДЕКС УКРАЇНИ
   

КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНИИ КОДЕКС УКРАЇНИ

(КПК України) - систематизований законод. акт, який нормативно закріплює порядок провадження з крим. справ та визначає зміст правовідносин у сфері здійснення крим. переслідування і судочинства. Чинний КПК України введено в дію з 1.ІУ 1961 Законом «Про затвердження Кримінально-процесуального кодексу Української РСР» (1960). Попередні КПК УРСР приймалися у 1922 та 1927.

Кодекс складається з 8 розділів і 36 глав, які умовно прийнято поділяти на Загальну та Особливу частини. Заг. частина об'єднує норми, що стосуються усіх стадій і форм провадження з крим. справ та системно визначають: призначення, завдання і чинність крим.-процес, закону; принципи судочинства; права та обов'язки учасників процесу; вимоги до доказів; строки та ін. (розд. І).

В Особливій частині згруповано норми, на підставі яких послідовно та докладно регламентуються: зміст усіх етапів провадження, починаючи із стадії порушення крим. справи і закінчуючи виконанням суд. рішення (розд. II); порушення крим. справи, дізнання і попереднє слідство (розд. III); провадження справ у суді першої інстанції (розд. IV); п ровадження справ у касаційній та наглядовій інстанціях (розд. V); виконання вироку, ухвали і постанови суду. Крім того, Особливою частиною регламентуються особливості провадження у справах про злочини неповнолітніх (розд. VIII), порядок застосування примус, заходів мед. характеру (розд. VI) та протокольна форма досуд. підготовки мат-лів (Розд. VII).

М. І. Сірий.

 

Схожі за змістом слова та фрази