Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow поп-право об arrow ПОСВІДЧЕННЯ ОСОБИ МОРЯКА
   

ПОСВІДЧЕННЯ ОСОБИ МОРЯКА

- офіц. документ, що посвідчує особу його власника, пов'язану з мор. справою. В Україні видається гр-нинові, який займає будь-яку посаду на борту судна, зареєстрованого на тер. України чи ін. держав — учасниць Конвенції про посвідчення особи моряків 1958. Може бути видане також морякові ін. д-ви, який служить на борту судна, зареєстрованого на тер. України, або який сам зареєстрований у службі зайнятості України.

Зразок П. о. м. затверджується М-вом тр-ту України. Власнику посвідчення дозволяється виїзд з України та в'їзд в Україну на судні, до якого він приписаний. Дозволяється також виїзд з України в індивід, порядку під час прямування на своє судно чи переходу на ін. судно і в'їзд в Україну в такому самому порядку.

П. о. м. видається капітанами мор. і річкових портів України, перелік яких визначає М-во тр-ту України. Посвідчення не може бути використано на тер. України гр-нином України, який його має, під час укладання цив.-прав, угод, здійснення банк, операцій, оформлення довіреностей ін. особам, представництва перед третьою особою. У разі втрати посвідчення його власник повинен негайно повідомити про це капітана свого судна або капітана порту, в якому видано посвідчення.

Літ.: Порядок виїзду з України і в'їзду в Україну: Прав, статус іноземців. Наук.-практ. коментарі та нормат.-прав. акти. К., 1998.

О. Ф. Висоцький.

 

Схожі за змістом слова та фрази