Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow право оп-прим arrow ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА СУКУПНІСТЮ ВИРОКІВ
   

ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА СУКУПНІСТЮ ВИРОКІВ

— спеціально регламентовані законом (ст. 71 КК України) правила призначення покарання засудженому, який після постановлення вироку, але до повного відбуття покарання вчинив новий злочин. У цьому випадку суд до покарання, призначеного на заг. засадах за новим вироком, повністю або частково приєднує невідбуту частину покарання за поперед, вироком (ч. 1 ст. 71 КК). При складанні покарань за сукупністю вироків заг. строк покарання не може перевищувати макс. строку, встановленого для даного виду покарання у Заг. частині КК (ч. 2 ст. 71). Складене покарання у вигляді позбавлення волі у цьому разі не повинно перевищувати 15 років, а у випадку, коли хоч один зі злочинів є особливо тяжким, заг. строк позбавлення волі може бути понад 15 років, але не перевищувати 25 років. При складанні покарань у вигляді довіч. позбавлення волі та будь-яких менш суворих покарань заг. строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю вироків, призначається шляхом поглинення менш суворих покарань довіч. позбавленням волі (ч. 2 ст. 71). Дод. покарання за одним з вироків або невідбута частина за поперед, вироками підлягають приєднанню до осн. покарання, остаточно призначеного за сукупністю вироків (ч. З ст. 71).

Закон (ч. 4 ст. 71) вказує, що остаточне покарання за сукупністю вироків має бути більшим від покарання, призначеного за новий злочин, а також від невідбутої частини покарання за поперед, вироком.

Якщо засуджений після постановлення вироку, але до повного відбуття покарання вчинив два або більше злочинів, суд призначає покарання за ці нові злочини за правилами покарання за сукупністю злочинів, передбаченими ст. 70, а потім до нього повністю або частково приєднує невідбуту частину покарання за попереднім вироком у межах, передбачених ч. 2 СТ. 71 КК.

В. В. Скибицький.

 

Схожі за змістом слова та фрази