Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow плат-пон arrow ПОЛІТИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
   

ПОЛІТИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

- не-обхід. чинник політичної діяльності. Охоплює кілька рівнів проблеми:

1) Морально-психол. стан суб'єктів політики, оснований на розумінні сенсу та наслідків політ, діяльності, підґрунтям якої є політ, інтереси і потреби, політ, свідомість, здатність до мобілізації політ, волі й визначення політ, цілей. П. в. базується на високій профес. компетентності, упевненості в правильності обраного політ, курсу, громадян, обов'язку і патріотизмі, відчутті причетності суб'єкта до сусп. значимих доленосних рішень. Рівень такого стану оцінюється у ході політ, діяльності.

2) Свідоме дотримання політ, суб'єктом норм і правил політ, життя, зовнішніх (підзвітність, карність, стандарти, рекомендації та ін.) і внутрішніх (обов'язок, моральні чинники тощо) форм контролю політ, діяльності. Відповідальність як риса політ, особистості формується у результаті поєднання соціально-політ. цінностей і правил політ, поведінки, насамперед — моральних принципів і прав. норм. Формування особистої відповідальності за успіх чи невдачу спільної політ, діяльності залежить також від рівня розвитку групи, яка здійснює цю діяльність, її згуртованості, близькості ціннісних орієнтацій, емоц. ідентифікації.

3) Настання негат. наслідків (відкликання депутата, імпічмент президентові та ін.) для суб'єкта політики за недотримання чи неналежне дотримання політ, і прав. норм.

4) Відповідальність ідеології і політ, практики суб'єктів політики. Характеризується: а) відповідністю чи невідповідністю обіцянок політ, діячів їх реальній діяльності; б) відповідальністю політиків за вирішення проблем соціального захисту населення; в) відповідальністю політ, опозиції, яка неадекватними діями може завдати шкоди сусп-ву; г) відповідальністю народу, зокрема електорату за свою д-ву. 5) Відповідальність влади за розвиток суспільства, реалізацію прав гр-н тощо.

В. М. Співак.

 

Схожі за змістом слова та фрази