Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow корот-кюч arrow КОРСАКОВ
   

КОРСАКОВ

Сергій Сергійович [22.1(3.11) 1854, м. Гусь Хрустальний, тепер Владимир, обл. — 1(14).V 1900, Москва] — рос. психіатр,

Корсаков С.С. - leksika.com.ua

доктор медицини з 1887. Закін. 1875 мед. ф-т Моск. ун-ту, де після захисту дис. на ступінь докт. медицини читав лекції. З 1892 — директор психіатр, клініки, з 1898 — ординарний професор Моск. ун-ту. Був чл. Моск. т-ва невропатології та психіатрії, Т-ва рос. лікарів ім. М. І. Пирогова. Один із засновників нозологічного напряму в рос. психіатрії. Вперше у світі описав у докт. дис. алкогольний параліч («корсаковський психоз»). Як реформатор психіатр, допомоги на наук, та гуманіст, засадах, К. обстоював ідею необмеження хворих. Вивчав питання суд. психіатрії. Після смерті К. були опубл. описи проведених ним найбільш цінних експертиз. Учений дотримувався прогресивних поглядів на суд.-психіатр, експертизу, зокрема був прихильником введення психол. критерію неосудності, вважаючи його юрид. поняттям.

К. наполягав на залученні до експертиз тільки спеціалістів, обізнаних з судовою психіатрією. На думку К., експерт не повинен вступати у приватні стосунки з однією із сторін, а має отримувати винагороду за свою працю тільки від суду. К. виступав проти надання експертові права остаточного рішення. Він сформулював 7 практ. правил для експерта, одне з яких орієнтувало на те, що думка експерта має бути грунтовно мотивована на основі наук, дослідження обставин справи та л-ри.

Осн. праці: «Про алкогольний параліч» (1887), «Курс психіатрії» (вид. 1913).

Літ.: Юдин Т. И. Очерки истории отечеств, психиатрии. М., 1951; Банщиков В. М. С. С. Корсаков. 1854-1900. (Жизнь и творчество). М., 1967.

В. Б. Первомайський.

 

Схожі за змістом слова та фрази