Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow вин-вій arrow ВІДДАННЯ ДО СУДУ
   

ВІДДАННЯ ДО СУДУ

- стадія крим. процесу, коли суддя, одержавши справу від прокурора і з'ясувавши, що зібрано достатньо доказів для її розгляду по суті в суц. засіданні, виносить постанову про віддання обвинуваченого до суду і призначення справи до суд. слухання. З моменту В. до с. обвинувачений стає підсудним. На цій стадії суддя може прийняти рішення: про зупинення провадження справи в разі захворювання обвинуваченого, що виключає можливість його участі в суд. розгляді; про повернення справи прокурору, якщо з'ясовується, що обвинувачений зник і місце перебування його невідоме; про закриття справи чи повернення її на дод. розслідування тощо.

За Кримінально-процесуальним кодексом України питання про В. до с. у справах про злочини, за які передбачається смертна кара, вирішується розпоряд. засіданням суцу у складі судді та двох народних засідателів (ст. 237, 238).

З метою підготовки справи до суд. розгляду суддя вирішує такі питання: у якому складі суду буде слухатися справа; про призначення захисника у випадках, коли його участь у справі є обов'язковою; про зміну, скасування чи обрання запобіж. заходу щоцо підсудного; про визнання особи законним представником обвинуваченого, потерпілого, відповідачем, представником позивача, відповідача, якщо рішення про це не було прийняте під час розслідування; про визнання потерпілого позивачем, якщо позов не був заявлений під час розслідування; про витребування дод. доказів; про список осіб, які підлягають виклику в суц. засідання; про виклик переклацача; про розгляд справи у відкритому чи закритому суц. засіданні; про день і місце розгляду справи; всі ін. питання, які стосуються підготовки до суд. розгляду.

М. М. Михеєнко.

 

Схожі за змістом слова та фрази