Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow п arrow ПАМ'ЯТКИ МЕДІНИ У ФЕСІ
   

ПАМ'ЯТКИ МЕДІНИ У ФЕСІ

- Фес, місто на пн. сх. Марокко, адміністративний центр однойменної провінції (засновано в 789 р. як резиденція фатімідського правителя Моулая Ідріса II), відоме своїми архітектурними пам'ятками. У 859 р. тут було закладено Велику мечеть Карауін - витвір стародавнього мистецтва(добудовувалася в 956 і 1135 рр.). У дворі мечеті зведені павільйони з мармуровими чашами для молитовного обмивання. Реставрація 1950-х рр. відкрила в мечеті вишуканий за задумом та майстерністю виконання різний стукко, прикрашений багатокольоровим розписом.

У Фесі можна оглянути й інші широко відомі архітектурні пам'ятки: медресе Саффарін (1271-1272), найдавнішу в Марокко; медресе Аттарін (XIV ст.), зразок іспано-мавританського стилю в його розквіті, зі стінами, прикрашеними чудовим різьбленням по дереву і стукко; медресе БуІзнанію(ХІУст.), значну за розмірами, оздоблену вишуканим декором.

Від XIV ст. в місті збереглася лазня Мокфійя - типова для Магрібу споруда цього типу. У XVII ст. були збудовані медресе Шерратин і Касба Шерарда.

 

Схожі за змістом слова та фрази