Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow І arrow ІНАВГУРАЦІЯ
   

ІНАВГУРАЦІЯ

(лат. — посвячення) — 1) Урочиста церемонія вступу на посаду новообраного глави д-ви, коронації монарха. В різних країнах визначається відповідними законами та ін. правовими актами. Як правило, І. президента проводиться не пізніш як у 15-денний строк після офіц. оголошення результатів виборів.

В Україні порядок І. глави д-ви встановлено Конституцією (ст. 104). Новообраний Президент України вступає на пост не пізніше ніж через 30 днів після офіц. оголошення результатів виборів. Необхід. атрибутом І. є складання главою д-ви присяги народові, яка здійснюється на урочистому засіданні ВР України. Приведення Президента України до присяги здійснює Голова Конст. Суду. Під час І. поряд з новообраним Президентом знаходиться попередній Президент, що має символізувати наступність презид. влади. У разі, коли Президента України обрано на позачерг. виборах, він складає присягу у 5-денний строк після офіц. оголошення їх результатів.

З моменту складення присяги Президент України вступає на пост і приступає до виконання своїх повноважень. 2) Урочиста процедура посвячення у вищий духовний сан.

Л. Т. Кривенко.

 

Схожі за змістом слова та фрази