Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow прин-пят arrow ПРОТОКОЛ
   

ПРОТОКОЛ

(грец. первісно — перший аркуш, що приклеювали до сувою, від— перший і — приклеювати) — 1) Офіц. док-т, в якому фіксуються певні факт, обставини, хід і рішення відповід. зібрань (зборів, засідань, нарад тощо), результати переговорів перед укладанням договору або в процесі його виконання (про наміри, розбіжності, врегулювання спірних питань та ін.).

2) Оформлений належ, чином процес, док-т, в якому відображено хід і результати певних слідчих і процес, дій, адм . провадження, суд. розгляду, конст. процесу та ін.

3) В міжнар. праві — офіц. док-т як додаток і невід'ємна частина осн. міжнар. договору, а інколи важлива міжнар. політ, угода (напр., Женевський протокол про заборону застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів та бактеріологічних засобів 1925); загальноприйняті правила і традиції, яких дотримуються в міжнар. відносинах і спілкуванні найвищих посад, осіб д-ви; порядок нанесення візитів глав держав, прав, та орг. форми проведення зустрічей, бесід офіц. осіб, етикет цих візитів, зустрічей, бесід тощо.

Див. також Дипломатичний протокол, Протокол договірний, Протокол про адміністративне правопорушення, Протокол слідчих дій, Протокол судового засідання.

В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази