Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дер-дин arrow ДЕРЖАВНІ ГАРАНТІЇ ЗАХИСТУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
   

ДЕРЖАВНІ ГАРАНТІЇ ЗАХИСТУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

— законодавчо встановлені гарантії з боку д-ви з метою забезпечення належного правового режиму інвестиційної діяльності і заохочення вкладення іноз. капіталу в пріоритетні галузі економіки України. Зак-вом України передбачені такі Д. г. з. і. і.: а) гарантії у разі зміни зак-ва; б) гарантії щодо примус, вилучень, а також незакон. дій держ. органів та їх посад, осіб; в) компенсація і відшкодування збитків іноз. інвесторам, завданих їм внаслідок дій, бездіяльності або неналежного виконання держ. органами України чи їх посад, особами передбачених зак-вом обов'язків щодо іноз. інвестора або підприємства з іноз. інвестиціями; г) гарантії в разі припинення інвестиц. діяльності; д) гарантії переказу прибутків, доходів та ін. коштів, одержаних внаслідок здійснення іноз. інвестицій. Відповідно до Закону України «Про режим іноземного інвестування» (1996) у разі змін умов захисту іноз. інвестицій, зазначених у цьому законі, на вимогу іноз. інвестора протягом 10 років має застосовуватись спец, зак-во, що діяло на момент реєстрації інвестицій. Іноз. інвестиції в Україні не підлягають націоналізації та реквізиції, за винятком рятівних заходів у випадках стих, лиха, аварій, епідемій, епізоотій — за рішенням органів, уповноважених на це КМ України. Іноз. інвестори мають право на відшкодування збитків, включаючи упущену вигоду і моральну шкоду, завданих їм внаслідок дій, бездіяльності або неналежного виконання держ. органами України чи їх посад, особами передбачених зак-вом обов'язків щодо іноз. інвестора або підприємства з іноз. інвестиціями. В разі припинення інвест. діяльності іноз. інвестор має право на повернення не пізніше 6 місяців з дня припинення цієї діяльності своїх інвестицій у натур, формі або у валюті інвестування в сумі факт, внеску без сплати мита, а також доходів з цих інвестицій у грош. чи товар, формі тощо. Після оплати податків та ін. обов'язкових платежів іноз. інвесторам гарантується безперешкодний і негайний переказ за кордон їх прибутків, доходів та ін. коштів в іноз. валюті, одержаних на закон, підставах внаслідок здійснення іноз. інвестицій. Прибуток, доход та ін. законно одержані кошти іноз. інвестора можуть реінвес-туватися в Україні.

Однією з важливих Д. г. з. і. і. є гарантія їх суд. захисту на тер. України.

Літ.: Нагребельный В. П. Нормат.-правовая база иностр. инвестирования. В кн.: Реферат, обзор действующего зак-ва Украины и практики его применения. К., 1993; Омельченко А. В. Іноз. інвестиції в Україні. Довідник з правових питань. К., 1997.

В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази