Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow С-сим arrow СВЯТОЇ ЄЛЕНИ ОСТРІВ
   

СВЯТОЇ ЄЛЕНИ ОСТРІВ

(Saint Helena) - володіння Великобританії у пд. частині Атлантичного ок. у складі о-вів Св. Єлени, Вознесіння, Трістан-да-Кунья і 5 безлюдних о-вів.

Герб Святої Єлени острів - leksika.com.ua

Тер. - 410 км2. Нас. - 7,3 тис. чол. (2002, оц.): нащадки європ. поселенців, креоли, африканці, китайці. Адм. центр — м. Джеймстаун. Адм.-тер. поділ — 1 адм. територія (острів Св. Єлени) і 2 залежні території (острови Вознесіння та Трістан-да-Ку-нья). Офіц. мова — англійська. Грош. одиниця — фунт Св. Єлени, прирівняний до англ. фунта стерлінгів.

Острів Св. Єлени відкрив ісп. мореплавець Хоао да Нова (Хуан де Нова), який перебував на службі в Португалії, 21.V 1502 — в день Св. Єлени, що й дало йому назву. За право володіння островом точилася тривала б-ба між Великобританією і Нідерландами. 1659 він остаточно перейшов під юрисдикцію Великобританії, використовувався як військ, база і місце поповнення припасів для брит, суден, що прямували до Індії. У 1815—21 на о. Св. Єлени провів свої ост. дні Наполеон І. 1858 королева Великобританії Вікторія продала імп. Франції Наполеону ///будівлю, в якій мешкав засланий Наполеон І, а також місце його поховання. У 1922 о. Вознесіння, а в 1938 й о. Трістан-да-Кунья були адміністративно підпорядковані С. Є. О. Діє конституція С. Є. О. від 1.1 1989. Держ. влада здійснюється від імені монарха Великобританії ген.-губернатором, який призначається англ. королем (королевою). Він же очолює викон. раду С. Є. О. Діють законодавчі збори у складі спікера, 3 парламентаріїв за посадою (гол. міністр, скарбник і ген. прокурор) та 12 парламентаріїв, які обираються населенням на 4 роки. Суд. органи представлені верх, судом, муніцип. судом, судом з незначних боргів і судом у справах неповнолітніх. Участь у міжнар. організаціях С. Є. О. здійснюється Через Великобританію.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази