Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Н-неб arrow НАРЯД
   

НАРЯД

— 1) Розпорядження (док-т) на виконання відповід. роботи, на відпуск (відвантаження) або відправлення певної продукції (матеріалів, готових виробів, ін. товарів). За формою і юрид. змістом розрізняють Н. на роботу та Н.-замовлення. Прав, регулювання видачі й реалізації Н. відповідно здійснюється на основі окр. норм труд, і госп. зак-ва. Н. на роботу — це розпорядження працівникові або групі працівників на виконання певної роботи, в якому зазначено зміст роботи, її обсяг, форма оплати праці, тариф, розряд, норми й розцінки на одиницю та на весь обсяг роботи. Н. може бути звичайний, де визначаються всі види робіт з відповід. розцінками й сумами зар. плати, або акордним, в якому сума заробітку і нормат. час зазначаються як кінцевий вимірювач комплексу робіт. Здебільшого Н. на роботу застосовується в одиночному та дрібносерійному в-вах, коли часто змінюються зміст і обсяги робіт, і видається до поч. роботи.

Існують певні особливості Н. комплексній бригаді на виконання робіт, який називається нарядом-розрахунком. Він містить реквізити підприємства, шифр підрозділу і затрат, найменування бригади (прізвище бригадира), розрахунковий період, умови і характеристику роботи, розрахунки планового завдання, норми виробітку, розцінки тощо. В ньому також відображаються щоден. обсяг виконаних робіт, а після закінчення розрахункового періоду провадиться нарахування зарплати кожному члену бригади.

Н.-замовлення є документом-розпорядженням збутової організації (посередницької ко-мерц. фірми) підприємству-виготовлювачу (постачальнику) про відвантаження продукції (товарів), а також док-том, що його видають відповідно до правил про договори на виконання проект, і розвід, робіт. 2) Групи військовослужбовців у військ, частинах, на кораблях та в гарнізонах, призначених для несення внутр. вартової та гарнізон, служби, а також виконання ін. завдань та робіт. Н. може бути добовий, комендантський, прикордонний і Н. на роботу. Тип. склад

Н., порядок призначення і несення служби визначаються Статутом внутр. служби ЗС України і корабельним статутом ВМС України, Статутом гарнізонної та вартової служби ЗС України.

В. П. Нагребельний, В. О. Антонов.