Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow зат-зміш arrow ЗЕМЛІ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
   

ЗЕМЛІ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

(від лат. гесгеаїіо — відновлення, одужання) — землі, призначені для організованого масового відпочинку і туризму населення: земельні ділянки, відведені для будинків відпочинку, пансіонатів, кемпінгів, турист, баз, стаціонарних і наметових турист.-оздоров. таборів, будинків рибалок та мисливців, дит. турист, станцій, парків, зелених зон навколо міст та ін. нас. пунктів, навч.-турист, стежок, маркованих трас, дит. і спорт, таборів і розташовані поза землями оздоровчого призначення. Належать до категорії земель природоохор., оздоров., рекреац. та істор.-культур, призначення.

Правовий режим 3. р. п. регулюється Земельним кодексом України. Відповідно до нього ці землі можуть використовуватися на правах заг. та спец, землекористування. На окр. ділянках 3. р. п. проводиться внутр. функціональне тер. зонування. Так, на землях нац. природних парків виділяється зона регульованої рекреації для короткочас. відпочинку та оздоровлення населення, огляду мальовничих і пам'ятних місць та зона стаціонарної рекреації, де розміщуються об'єкти рекреац. обслуговування населення. Таке зонування може здійснюватися також на землях регіон, ландшафтних парків. Рекреац. зона може визначатися і на тер. зоопарків та деяких ін. об'єктів природ.-заповід. фонду. У таких випадках 3. р. п. використовуються з дотриманням вимог правового режиму відповідних об'єктів і територій природ.-заповід. фонду.

На 3. р. п. забороняється госп. та ін. діяльність, що може негативно вплинути на стан довкілля або перешкодити їх цільовому використанню, спричинити зміну природ, ландшафту, та будь-які ін. дії, що суперечать рекреац. призначенню цих земель. Контроль за дотриманням правового режиму 3. р. п. здійснюють органи М-ва охорони навкол. природ, середовища та ядер, безпеки України, місц. ради та держ. адміністрації.

В. І. Андрейцев.

 

Схожі за змістом слова та фрази