Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow тог-тяж arrow ТУВАЛУ
   

ТУВАЛУ

(Tuvalu) — д-ва в Океанії, в пд.-зх. частині Тихого ок. у складі дев'яти островів (до 1975 — о-ви Елліс). Тер. — 26 км2. Нас. — 11,3 тис. чол. (2003, оц.): полінезійці (96 %), мікронезійці (4 %). Столиця — м. Фонгафале (на атолі Фуна-футі).

Державний герб Тувалу - leksika.com.ua

Адм.-тер. поділ відсутній. Держ. мови — англійська і тувалуанська. Грошові одиниці — австралійський долар і долар Тувалу.

Національне свято — День незалежності (1 жовтня). Острови («Тувалу» в перекладі з тувалуанської мови означає «група восьми» за кількістю населених островів держави) були відкриті 1568 іспанським мореплавцем А. де Менданья. У 16—19 ст. на них були засновані ісп. поселення. З 1892 о-ви Елліс і о-ви Гілберта (тепер належать Кіри-баті) стали протекторатом, а з 1916 — колонією Великобританії. 1974 нас. о-вів Елліс на референдумі проголосувало за відділення від о-вів Гілберта. О-ви Елліс отримали назву «Тувалу». З 1975 Т. — окрема брит, колонія. 1.Х 1978 Великобританія надала Т. незалежність, водночас октроювавши новоутв. д-ві конституцію.

Т. — парлам. монархія. Главою д-ви є монарх Великобританії, чиї інтереси в Т. представляє генерал-губернатор, який призначається монархом за поданням прем'єр-міністра країни. Законод. влада належить однопалат. парламенту — Палаті зборів у складі 15 парламентаріїв, які обираються заг. прямими виборами на 4 роки. Викон. влада здійснюється кабінетом міністрів на чолі з прем'єр-міністром, що формується парлам. більшістю (за відсутності політ, партій існують парлам. групи) і несе відповідальність перед парламентом. Суд. влада представлена Високим судом і вісьмома острів, судами з обмеженою юрисдикцією.

Т. - член ООН з 2000, ЮНЕСКО та ряду регіон. організацій.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази