Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow плат-пон arrow ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ
   

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

(від лат. plenarius -повний) — орг.-правова форма роботи колегіальних представн. органів держ. влади і органів місцевого самоврядування, що передбачає прийняття рішень шляхом голосування за умови присутності на засіданні, як правило, не менше двох третин (кваліфікованої більшості) членів відповід. представн. органів. В Україні П. з. є орг.-правовою формою роботи ВР України, ВР АР Крим, сільс, селищ., міських, районних у містах (у разі їх утворення), районних і обл. рад. В окр. випадках П. з. визначається як opг. форма роботи партій, громад, орг-цій та ін.

П. з. ВР України проводяться під час чергових і позачергових сесій парламенту відповідно до положень Конституції України і Регламенту ВР України та передбачають присутність не менше двох третин народних депутатів від конст. складу законодавчого органу. П. з. ВР України проводить Голова ВР або один із його заступників чи обраний депутатами ад хок головуючий на засіданні відповідно до розкладу засідань парламенту. Рішення ВР приймаються виключно на її П. з. шляхом голосування нар. депутатів України. П. з. ВР АР Крим проводяться у порядку, передбаченому конституцією АР Крим, а сільс., селищ., міських, районних у містах, районних і обл. рад — Конституцією України і Законом «Про місцеве самоврядування в Україні» (1997). Рішення, прийняті на П. з. ВР України і місц. рад, є обов'язковими до виконання тими, кому вони адресовані.

Літ.: Кривенко Л. Т. Верх. Рада України. К., 1997; Конст. право України. К., 2000; Муніципальне право України. К., 2001.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази