Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow гор-гуц arrow ГРОМАДСЬКІ СТЯГНЕННЯ
   

ГРОМАДСЬКІ СТЯГНЕННЯ

- заходи впливу, що вживаються до членів об'єднань громадян за порушення ними статут, вимог. Г. с. є мірою відповідальності, що застосовується з метою виховання членів організації та підтримання внутр. дисципліни. Це обумовлено і тією обставиною, що особа, яка вступила до об'єднання гр-н, бере на себе певні обов'язки.

Осн. види Г. с: осуд, зауваження, догана, попередження про виключення і власне виключення з членів об'єднання. Конкр. стягнення визначаються статут, документами об'єднання гр-н. Норми, які регулюють внутр. дисципліну орг-ції, не мають юрид. характеру. Тому їх порушення не тягне за собою крим., цив. чи ін. виду правової відповідай ьності.

Г. с. застосовуються не тільки в царині об'єднань гр-н, а й за порушення трудової дисципліни. За Кодексом законів про працю України (ст. 152) власник або уповноважений ним орган може замість накладення дисциплінарного стягнення передати питання про порушення працівником труд, дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу. Останній має право застосувати до порушника Г. с, передбачене відповідним статутом чи положенням. Г. с. за порушення труд, дисципліни згідно з КЗпП (п. З ст. 40) враховується при звільненні за систе-мат. невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього розпорядку.

Н. П. Гаєва, Н. М. Хуторян.

 

Схожі за змістом слова та фрази