|
|
Головна Українська Радянська Енциклопедія дон-дред ДОХОДИ ДЕРЖАВНІ |
|
|
|
|
|
Схожі за змістом слова та фрази
-
ДЕРЖАВНІ ДОХОДИ— сукупність грош. надходжень до централіз. і децентраліз. фондів д-ви. У відносинах, які виникають при формуванні Д. д., беруть участь д-ва в цілому, підприємства, установи, організації і населення.
За порядком формування Д. д. є централізованими і децентралізованими. До централізованих належать ко... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
ДЕРЖАВНІ ДОХОДИ
- див. Бюджет державний.
... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ДОХОДИ КОЛГОСПІВ
- кошти й матеріальні засоби, одержувані в результаті господарської й фінансової діяльності колгоспів. Д. к. виступають у грош. і натуральній формах. Розрізняють кілька видів Д.к.: грошові надходження, валовий і чистий доход. Грошовий Д. к.- сума коштів, одержувана колгоспом після реалізації продук... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
НЕТРУДОВІ ДОХОДИ
— доходи, одержані власником або володільцем майна незаконним шляхом, а також внаслідок незаконної трудової діяльності чи вчинення злочину. Конституція СРСР (ст.13) та конституції союзних республік (в УРСР — ст. 13 Конституції УРСР), Основи цивільного законодавства Союзу РСР і союзних республік (ст... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
РЕАЛЬНІ ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ
— частина національного доходу, використовувана населенням для споживання або нагромадження. Розрізняють номінальні й реальні доходи. На відміну від номінальних Р. д. н. характеризують кількість спожитих населенням матеріальних благ і послуг, враховуючи зміни роздрібних цін і витрат на виплату пода... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ДОХОДИ СОЦІАЛІСТИЧНИХ ВИРОБНИЧИХ ОБ'ЄДНАНЬ І ПІДПРИЄМСТВ
- кошти, що їх одержують соціалістичні виробничі об'єднання і підприємства в результаті виробничо-господарської діяльності. Осн. джерелом Д. с. в. о. і п. є валова виручка від реалізації сукупної продукції (продукція, роботи, послуги) осн. діяльності за встановленими цінами, розцінками й тарифами. ... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ДЕРЖАВНІ ЗЛОЧИНИ
-за рад. кримінальним правом найтяжчі злочини, спрямовані проти основ суспільного ладу і політики СРСР, держ. влади і управління або екон. могутності СРСР, а також діяння, що завдають шкоди зовн. безпеці СРСР. Відповідальність за Д. з.
передбачено загальносоюзним законом від 25.XII 1958 (в УРСР - г... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ДЕРЖАВНІ СВЯТА- встановлені законом д-ви святкові дні у зв'язку з видатними істор., реліг. і традиц. датами. В Україні Д. с. встановлюються згідно зі ст. 92 Конституції виключно законами. Відповідно до ст. 73 Кодексу законів про працю України до Д. с. належать: 1 січня — Ночий рік; 7 січня — Різдво Христове; 8 бе... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ(грец., первісно — умовний знак для членів таємного угруповання; знак, прикмета, ознака), вищі відзнаки держави — закріплені в зак-ві країни офіц. знаки (зображення, предмети) чи звукові вираження, які в короткій формі передають одну або кілька ідей політ, чи істор. характеру та символізують суверен... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
ВІДЗНАКИ ДЕРЖАВНІ
- ордени, медалі, нагрудні знаки та нагрудні значки, що існують у всіх країнах світу. Відповідно до Конституції СРСР право встановлювати ордени СРСР та медалі СРСР, а також звання почесні Союзу PCP надано Президії Верховної Ради СРСР. В СРСР є також ін. відзнаки, зокрема знаки нагрудні та значки на... (Українська Радянська Енциклопедія)
|
|
|