Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow поп-право об arrow ПРАВО НА НЕВТРУЧАННЯ В ОСОБИСТЕ І СІМЕЙНЕ ЖИТТЯ
   

ПРАВО НА НЕВТРУЧАННЯ В ОСОБИСТЕ І СІМЕЙНЕ ЖИТТЯ

- конст. право людини в Україні, спрямоване на охорону таємниці обставин особистого і сімейного життя. Йдеться про забезпечення певної автономії особи від д-ви і сусп-ва у відповід. сфері при-ват. відносин. За Конституцією України, ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Осн. Законом. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденц. інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах нац. безпеки, екон. добробуту та прав людини. Кожна людина має право знайомитися в органах держ. влади, органах місц. самоврядування, установах і організаціях з відомостями про себе, які не є держ. або ін. захищеною законом таємницею. Кожному гарантується суд. захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім'ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також права на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації (ст. 32). Особи, винні в порушенні П. на н. в о. і с. ж., притягуються до юрид. відповідальності.

Літ.: Красавчикова Л. О. Личная жизнь граждан под охраной закона. М., 1983; Петрухин И. Л. Личная жизнь: пределы вмешательства. М., 1989; Погорілко В. Ф., Го-ловченко В. В., Сірий М. I. Права та свободи людини і гр-нина в Україні. К., 1997.

М. В. Венецька.

 

Схожі за змістом слова та фрази