Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дип-док arrow ДИТЯЧИЙ ФОНД ООН
   

ДИТЯЧИЙ ФОНД ООН

, Міжнародний дитячий надзвичайний фонд ООН (United Nations International Children's Emergency Fund), ЮНІСЕФ (UNICEF) - міжнар. організація. Ств. ГА ООН 11.XII 1946 з метою сприяння добробуту і захисту здоров'я дітей та юнацтва в країнах, які постраждали від нім.-фаш. агресії або одержували допомогу від ЮНРРА (United Nations Relief and Rehabilitation Administration — Адміністрація допомоги і відбудови Об'єднаних Націй). Гол. завданням Д. ф. ООН, що було підтверджено резолюцією ГА ООН у 1976, є допомога дітям та юнацтву з країн, що розвиваються. У перші повоєнні роки Фонд, який було започатковано як тимчас. орган, розгорнув активну діяльність і подав допомогу продуктами, медикаментами та ін. товарами більш як 6 млн. матерів і дітей. У 1950, хоч надзв. обставини, викликані війною, почали втрачати свою гостроту, ГА ООН продовжила діяльність Фонду ще на 3 роки, а після закінчення цього терміну, зважаючи на ту корисну роль, яку Фонд почав відігравати у справі міжнар. захисту інтересів і прав дітей, ухвалила рішення зробити Фонд постійно діючим органом ООН. Тепер Фонд сприяє здійсненню внутрідерж. програм захисту прав та інтересів дітей з більш як 100 країн Африки, Азії, Америки, Близького Сходу. ГА ООН визначила ЮНІСЕФ провідним органом системи ООН, відповідальним за координацію усієї міжнародної діяльності під час проведення Міжнародного року дитини в 1979.

Україна бере активну участь у діяльності Д. ф. ООН. 1995 її представника обрано до кер. органу Фонду — ради керуючих. На поч. 1996 прийнято Нац. програму «Діти України». 1997 у Києві відкрито Представництво ЮНІСЕФ в Україні, почали діяти відповідні програми. 7.IX 1998 було підписано Основну Угоду про співробітництво між Дит. фондом ООН та Урядом України, ратифіковану ВР України 21.IX 1999.

Діяльність Д. ф. ООН у галузі захисту прав та інтересів дітей здобула визнання світ, громадськості, 1965 Фонд нагороджено Нобелівською премією миру. Штаб-квартира Д. ф. ООН - ум. Нью-Йорку (США).

Ю. I. Нипорко.

 

Схожі за змістом слова та фрази