Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow т arrow ТУРИЗМ НАУКОВИЙ
   

ТУРИЗМ НАУКОВИЙ

- вид туризму, що включає поїздки з метою участі в нарадах, конгресах, симпозіумах. Цей вид подорожі є порівняно новим у міжнародному туризмі і його становлення пов'язане з розвитком зовнішньоекономічних зв'язків, НТР та матеріально-технічним прогресом, розширенням міжнародних контактів серед представників наукових кіл різних держав та прагненням використовувати передовий досвід інших країн і народів у створенні духовних і матеріальних цінностей.

У кожній міжнародній зустрічі можуть брати участь від 200 до 10 тис. чол. Як правило, учасників конгресу супроводжують члени їх сімей, для яких організатори форумів разом з туристською фірмою пропонують суто туристську програму. Більшість з учасників під час проведення наукового заходу знайомляться з визначними місцями та пам'ятками даного міста, а після завершення конгресу здійснюють туристські подорожі по країні. Характерною особливістю Т. н. є те, що учасник конгресу витрачає під час свого перебування в країні значно більше грошей, ніж звичайний турист, тому багато держав намагаються проводити у себе міжнародні наукові форуми та зустрічі. З цією метою створюються значні конгресові центри, що мають зали для засідань і засоби для розміщення відвідувачів. Деякі туристські фірми цілком спеціалізуються на обслуговуванні таких міжнародних заходів.

Учасники міжнародних форумів, як правило, використовують авіатранспорт і бл. 10% з них замовляють обслуговування класу "люкс" (інші - першого класу). Деякі наукові зустрічі передбачають присутність студентів і молодих фахівців у ролі асистентів та спостерігачів. Для них, як правило, розміщення та обслуговування організовується не в готелях, а в студентських гуртожитках за нижчими цінами.

 

Схожі за змістом слова та фрази