Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Г-гон arrow ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА ПРО ТАРИФИ І ТОРГІВЛЮ
   

ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА ПРО ТАРИФИ І ТОРГІВЛЮ

(General Agreement on Ta riffs and Trade), ГАТТ (GATT) — система міжнар. норм і правил про торг, відносини між країнами — учасницями ГАТТ; міжнар. організація системи ООН для узгодження питань торгівлі. Угода була підписана в м. Женеві (Швейцарія) 23 країнами ЗО.Х 1947 і вступила в силу з 1.1 1948. Нею передбачено лібералізацію зовн. торгівлі і надання партнерам по ГАТТ режиму найб. сприяння у цій сфері.

У діяльності ГАТТ беруть участь у різних формах понад 120 держав. Найвищий кер. орган — Сесія, що скликається, як правило, раз на рік. Оперативне управління здійснює Рада представників країн — членів ГАТТ. Секретаріат організації, очолюваний генеральним секретарем, забезпечує діяльність органів ГАТТ.

У квітні 1994 в м. Марракеші (Марокко) закінчився т. з. Уругвайський раунд переговорів учасників ГАТТ (1985—94). Його результатом стало завершення формування комплексу універсальних договорів у галузі торг., тарифних, митних, інвестиційних та ін. екон. відносин. У ході цих переговорів було також вирішено питання про створення нової багатосторонньої системи міжнар. торгівлі і про поступову заміну ГАТТ Світовою організацією торгівлі (СОТ). Нова організація розпочала свою діяльність на поч. 1995. Штаб-квартира ГАТТ — ум. Женеві (Швейцарія).

Літ.: Шреплер Х.-А. Междунар. организации. M., 1995.

В. M. Коссак, О. В. Дзера.

 

Схожі за змістом слова та фрази