|
|
Головна Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. страш-сюр СУДОВА ІНСТАНЦІЯ |
|
|
|
|
|
Схожі за змістом слова та фрази
-
ІНСТАНЦІЯ СУДОВА(лат. - безпосередня близькість, наполегливість) — ланка суд. системи України з відповідними процесуальними повноваженнями, що залежать від стадії суд. процесу. У цив. і крим. процесі розрізняють суди першої, касаційної (другої) і наглядової інстанцій. Суд першої інстанції — це суд, який здійснює до... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
ІНСТАНЦІЯ
(лат. instantia — безпосередня близькість) — кожна з послідовних ланок у системі підпорядкованих один одному органів державного апарату, судових, парт., громадських тощо. В рад. держ. апараті більшість справ розглядається остаточно в одній І. Суд. розгляд справ в СРСР здійснюється, як правило, у дв... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
КАСАЦІЙНА ІНСТАНЦІЯ(від пізньолат. cassatio — відміна, скасування) — окр. ланка в системі заг. судів України, завданням якої є перевірка правильності вироків, рішень, ухвал та постанов суду першої інстанції з правового (законність) і фактичного (обгрунтованість) боку за матеріалами, наявними у справі і додатково подан... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
НАГЛЯДНА ІНСТАНЦІЯ- в Україні (до 21. VI 2001) суд, що розглядав у порядку нагляду справи за протестами на рішення, вироки, ухвали і постанови суду, які набули законної сили. Запроваджена пост. ВУЦВК 28.У 1921. Предметом перегляду в порядку нагляду могли бути будь-які суд. рішення, що набували закон, сили, винесені я... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА ПРАКТИКА- практика діяльності суд. органів зі здійснення правосуддя. Є формою нагромадження профес. досвіду судами заг. і спеціаліз. юрисдикції, Конституційним Судом України. Вивчення С. п. дає можливість виявити позитивний і негат. досвід у роботі судів і на цій основі вжити заходів щодо поліпшення якості ... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА ПАЛАТА— структур, підрозділ суд. установи, суд. інстанція. Є традиц. формою орг. упорядкування судової влади. С. п. тривалий час діють у багатьох суд. системах різних країн. На тер. України вперше були засновані за часів Рос. імперії згідно з судовою реформою 1864. Як і в ін. губерніях та областях імперії... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА МІЛІЦІЯ(лат. militia - військо, військова служба) — орган, який підтримує громадський порядок у суді, припиняє прояви неповаги до суду, охороняє приміщення суду, виконує функції щодо держ. захисту суддів, працівників суду, забезпечує безпеку учасників судового процесу (ст. 133 Закону «Про судоустрій Україн... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА ВЛАДА— одна з гілок державної влади, осн. завданням якої є здійснення правосуддя. Виникла разом з появою первіс. форм права з огляду на об'єктивну потребу у розв'язанні прав, конфліктів. У первісному сусп-ві С. в. належала всьому роду, племені й здійснювалася старійшинами як найавторитетнішими його члена... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА КОЛЕГІЯ- 1) склад суду, що здійснює у передбачених законом випадках провадження у судовій справі; 2) структурний підрозділ суд. установи (напр., Військова колегія Верховного Суду України). Законом передбачено різні склади С. к., що розглядають і переглядають суд. справи. Так, відповідно до чинного зак-ва к... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ- система держ. органів з питань орг. забезпечення діяльності судової влади. Діє у Канаді, Киргизії, Литві, Росії, США, Швеції та ін. країнах. Здебільшого вона підпорядковується суд. владі чи органам суддівського самоврядування. В Україні С. а. утворена 2002 як система спец, органів. Складається з Д... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
|
|
|