Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow зат-зміш arrow ЗБИТКИ
   

ЗБИТКИ

— вартісний (грошовий) вираз майнової шкоди, завданої протиправними діями одного суб'єкта права іншому. Зак-во України виділяє такі види 3.: витрати, зроблені кредитором; втрата або пошкодження його майна; не одержані кредитором доходи, які він отримав би, якщо б зобов'язання було виконане боржником (ст. 203 Цивільного кодексу України).

За заг. правилом 3. відшкодовуються у повному обсязі. Якщо за невиконання або неналежне виконання зобов'язання встановлена неустойка (штраф, пеня), то 3. відшкодовуються у частині, не покритій неустойкою (ст. 204 ЦивК). Стягнення 3. має місце як у разі порушення договорів, так і у випадках позадоговірних правовідносин: у зв'язку із заподіянням шкоди; в зобов'язаннях, пов'язаних з рятуванням майна; в зобов'язаннях, що виникають внаслідок безпідставного придбання або зберігання майна. Таким чином, 3. можуть бути умовою цив. відповідальності. Стягнення 3. служить засобом захисту майнових інтересів кредитора (потерпілого).

Поняття «збитки» не слід ототожнювати з поняттям шкода, що може бути як матеріальною, так і нематеріальною (напр., моральною).

X. Липницький, Я. М. Шевченко.

 

Схожі за змістом слова та фрази