Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow нев-нюр arrow НЕЗАКОННА ПОРУБКА ЛІСУ
   

НЕЗАКОННА ПОРУБКА ЛІСУ

- порубка дерев і чагарників, вчинена без відповід. дозволу — лісорубного квитка (ордера), або за наявності відповід. дозволу, але з порушеннями умов, місця (відведеної для заготівлі деревини ділянки), обсягу, виду вирубаних дерев, чагарників, їх віку, ін. умов лісокористування. Предметом Н. п. л. можуть бути лише дерева і чагарники, що ростуть у лісі й не відділені від кореня. Залежно від розміру шкоди, заподіяної Н. п. л., та групи лісу відповідальність настає за ст. 246 КК України або за ст. 65 КпАП України.

Крим, відповідальність за ст. 246 КК настає за Н. п. л. — дерев і чагарників, захисних та ін. ліс. насаджень, що заподіяло істотної шкоди. Кримінально караним діянням визнається також учинення таких дій у заповідниках або на тер. та об'єктах природно-заповідного фонду України чи в інших особливо охоронюваних лісах. Шкода, що завдається Н. п. л., визначається на підставі такс (затверджуваних КМ України) для обчислення розміру шкоди, завданої ліс. г-ву.

Розмір шкоди від Н. п. л. визначається за такими критеріями: кількість дерев і кущів; група лісу; цінність породи дерев; шкода у грош. виразі залежно від категорії лісу; шкода, заподіяна довкіллю (росл. і твар, світу, фунту, вод. об'єктам, атм. повітрю тощо). Н. п. л., що не спричинила великої шкоди, є підставою для притягнення винних осіб до адм. відповідальності за ст. 65 КпАП. Н. п. л., пошкодження та знищення ліс. культур і молодняка тягнуть за собою накладання штрафу на гр-н у розмірі від 5 до 10, а на посад, осіб — від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів гр-н. Справи розглядаються органами ліс. г-ва і органами М-ва екології та природ, ресурсів України. Деревина та ін. ліс. ресурси, добуті внаслідок незакон. порубки, підлягають вилученню. У разі неможливості вилучення незаконно добутої деревини та ін. ліс. ресурсів стягується їх вартість.

І. А. Куян.

 

Схожі за змістом слова та фрази