Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дер-дин arrow ДЖІБУТІ
   

ДЖІБУТІ

Республіка Джібуті (Djibouti, Re-publique de Djibouti) — держава на Пн. Сх. Африки, на узбережжі Аденської зат. Тер. — 23,4 тис. км2. Нас. — 622 тис. чол. (1998, оц.): ісса, афари, араби, європейці. Столиця — м. Джібуті. Адм.-тер. поділ — 4 округи і район Джібуті. Державні мови — арабська і французька. Грошова одиниця — джі-бутійський франк. Нац. свято — День незалежності (27 червня).

Державний герб Джібуті - leksika.com.ua

У 12—16 ст. тер. Д. входила до ряду му-сульм. султанатів, у кінці 16 — на поч. 17 ст. розпалася на ряд еміратів. У 1888 Д. стає колонією Франції під назвою Французький Берег Сомалі. 1946 країна отримала статус «заморської території Франції», а в березні 1967 дістала внутр. самоуправління і почала називатися Французькою Територією Афарів та Ісса (ФТАІ). 27.VI 1977 за результатами референдуму було проголошено незалежну д-ву Республіка Джібуті. Чинну конституцію Д. ухвалено референдумом 4.IX 1992. Глава д-ви — президент (водночас верх, головнокомандувач збройних сил). Обирається у ході заг. прямих виборів на 6 років. Може бути переобраний ще на один строк.

Законод. влада належить однопалат. парламентові — Національним зборам у складі 65 депутатів, які обираються на 5 років шляхом заг. виборів. Викон. владу здійснюють президент і уряд (рада міністрів). Раду міністрів очолює прем'єр-міністр. Д. - член ООН з 1977, ОАЄ - з 1977. Д. визнала Україну 6.1 1992.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази