Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow асп-ая arrow АТЕСТАТ
   

АТЕСТАТ

(від лат. attestatio - свідчення, підтвердження) — 1) Документ, що видається учням, які успішно закінчили середній загальноосв. навч.-виховний заклад (школу, гімназію, ліцей, школу-інтернат, вечірню чи заочну школу) або сктали екзамени за курс повної заг. серед, освіти екстерном. Наказом директора закладу видається А. про повну заг. середню освіту лише держ. зразка, затв. KM України. Випускникам серед, загальноосв. навч.-виховного закладу, які нагороджені золотою чи срібною медаллю, видається А. особливого зразка. А. дає право вступу до вищих навчальних закладів.

2) Офіційний документ, що посвідчує вчене звання (професора, доцента, ст. наук, співробітника).

3) Документ (посвідчення) у Збройних Силах України на отримання матеріального або грош. забезпечення (речовий А., грошовий А., продовольчий А. та ін.), що видається у встановленій формі військовослужбовцеві (або групі військовослужбовців) при переведенні його (їх) по службі чи відрядженні та ін., а також військовій частині (з'єднанню) при вибутті її в ін. з'єднання (об'єднання).

4) Документ (грошовий А.) на сім'ю військовослужбовця, який дає їй право отримувати частину його грош. забезпечення через військкомат за місцем проживання.

Ю. І. Крегул.

 

Схожі за змістом слова та фрази