Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow г arrow ГРУЗІЯ (РЕСПУБЛІКА Г.)
   

ГРУЗІЯ (РЕСПУБЛІКА Г.)

- держава у Пд.-Зх. Азії на Чорному морі, межує на пн. з Російською Федерацією, сх. - з Азербайджаном, на пд. - з Вірменією і Туреччиною. Площа - 69 700 км2, столиця - Тбілісі. Рельєф: переважно гірський, розмаїття географічних поясів - від субтропіків чорноморського узб. до льодовиків Кавказу. Річки - Кура і Ріоні. Політична система - республіка, країна з перехідною економікою. Експорт: чай, цитрусові, фрукти, тютюн, вино, шовк, гідроенергія. Кількість населення становить 5,4 млн чол. (2001). Офіційна мова: грузинська. Релігії: православне християнство (грузини), іслам (абхазці, аджарці, осетини).

Туризм. Кількість іноземних громадян, які побували на території Г. за останні шість років, збільшилася майже у п'ять разів. Якщо в 1995 р. було зареєстровано 85,5 тис. туристів, то в 2003 р. - вже майже 388 тис. Найбільшу частку іноземців, бл. 360 тис. чол., становлять жителі СНД, європейських країн, а також з Ізраїлю, Ірану і Туреччини.

Число закордонних відвідувачів, які приїхали в Грузію по турах, придбаних в туристських фірмах, становить не більше 4 тис. осіб. Головним чином тури в Грузію купують жителі Зх. Європи (Великої Британії, Франції, Німеччини). Туристів приваблюють курорти морського узбережжя, історико-культурна спадщина (Гелатський монастир). У Списку ЮНЕСКО - 3 об'єкти.

 

Схожі за змістом слова та фрази