Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Українська Радянська Енциклопедія arrow косм-коц arrow КОСООКІСТЬ
   

КОСООКІСТЬ

— відхилення лінії зору одного ока від спільної точки фіксації з порушенням бінокулярного зору. Спричинюється К. порушенням іннервації м'язів ока, аномалією рефракції ока, природженим або набутим зниженням гостроти зору на одне око тощо. Все це може призводити до відхилення одного ока в той чи інший бік Розрізняють співдружну К., при якій око, що косить, рухається слідом за здоровим і кут між їхніми зоровими осями залишається постійним;

буває частіше у дітей. При т. з. збіжній К. хворе око повернене до носа, при розбіжній — до скроні. Двоїння не спостерігається; гострота зору косого ока здебільшого знижена. Паралітична К. спричинюється гол. чин. парезом або паралічем зовн. м'язів ока, що здебільшого є наслідком захворювань мозку. Трапляється в будь-якому віці. Рухливість ока, що косить, обмежена, гострота зору тривалий час не знижується, виникає двоїння предметів, іноді — запаморочення. Лікування спрямоване гол. чин. на усунення захворювання, що спричинило К.

Літ.: Многотомное руководство по глазным болезням, т. 3, кн. 1. М., 1962; Пильман Н. И. Исправление косоглазия у детей. К.. 1979.