Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow вік-вяз arrow ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ, ЩО МАЮТЬ МІЖНАРОДНЕ ЗНАЧЕННЯ
   

ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ, ЩО МАЮТЬ МІЖНАРОДНЕ ЗНАЧЕННЯ

- райони маршів, боліт, торф'яних угідь, водойм (природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солон куватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких при відпливах не перевищує 6 м). Правовий режим цих угідь встановлено Конвенцією про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення здебільшого як місця перебування водоплавних птахів 1971. За Конвенцією кожна з країн-учасниць сама визначає водно-болотні угіддя на своїй території, які слід внести до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення. Цей Список зберігається у спец, бюро Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів. Водно-болотні угіддя для Списку відбирають з урахуванням їх міжнар. значення з погляду екології, ботаніки, зоології, лімнології або гідрології. Насамперед мають включатися угіддя, що є місцями перебування водоплавних птахів за будь-якої пори року. Кожна з країн — учасниць Конвенції усвідомлює свою відповідальність за збереження, управління та рац. використання ресурсів мігруючих водоплавних птахів. Країни планують свою діяльність, шоб сприяти збереженню як самих В.-б. у., що м. м. з., так і водоплавних птахів. З цією метою створюють відповідні природні резервати, заохочують дослідження та обмін даними і публікаціями, що стосуються водно-болот. угідь, їх флори і фауни.

Україна — учасниця Конвенції. Постановою КМ України «Про заходи щодо охорони водно-болотних угідь, які мають міжнародне значення» від 23.XI 1995 подано перелік таких угідь. До них віднесено, зокрема, озера Кугурлуй, Картал, Сасик і пн. частину Дністровського лиману (Одес. обл.), Кар-кінітську та Джарилгацьку затоки, Центральний і Східний Сиваш (Херсон, обл. та АР Крим), Ягорлицьку затоку (Херсон, і Микол, області), Молочний лиман, Бердянську косу та Бердянську затоку (Запоріз. обл.), Криву затоку та Криву косу (Донец. обл.), Шацькі озера, заплави річок Прип'яті і Стоходу (Волин. обл.) та деякі ін.

Ю. С. Шемшученко.

 

Схожі за змістом слова та фрази