Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow тог-тяж arrow ТОРГИ
   

ТОРГИ

— 1) Форма організації торгівлі або розміщення замовлень, за якою продаж товару (робіт, послуг) здійснюється на змагальних засадах. Договори купівлі-продажу укладаються після попередньо проведених Г. щодо узгодження цін та умов продажу, передпродажних та післяпродажних послуг. Відповідно до порядку і умов проведення Т. бувають: відкриті (гласні, прилюдні, публічні), закриті (негласні, тендерні) та перекваліфікаційні. За тер. ознакою та колом учасників розрізняють Т.: місцеві, регіональні, республіканські (загальнонаціональні) та міжнародні.

Відкритими є Т., що проводяться публічно в присутності їх учасників. Відомості про учасників Т., зміст поданих ними пропозицій та підсумки таких Т. відкрито оголошуються або публікуються у друкованих ЗМІ. На відкритих (прилюдних) Т. здійснюється також примус, продаж майна боржника, на яке звернено стягнення відповідно до чинного зак-ва України за рішенням суду чи госп. суду, в разі банкрутства тощо. До закритих належать Т., до яких допускається обмежене число учасників, відібраних організаторами Т. На цих Т. усі покупці пропонують свої ціни одночасно у вигляді письм. заявок. Товар продається тому покупцеві, чия ціна виявилася вищою. Оголошення про проведення таких Т. не публікуються, а запрошення взяти в них участь надсилаються в індивід, порядку. Різновидом закритих Т. є т. з. негласні (тендерні) Т., що проводяться без поперед, оповіщення і широкого доступу покупців. Зазвичай їх проводять замовники, які розміщують регулярні замовлення, щоб не знижувати конкуренції між підрядниками (постачальниками).

Перекваліфікаційними Т. вважається поперед, етап Т. (відкритих або закритих), який проводиться для визначення пріоритет, постачальника особливо важливих, складних видів тех. обладнання, технол. вироб. ліній, вибору підрядника (виконавця) особливо важливих держ. чи міжнар. промислових, буд., трансп. або ін. проектів. Учасники таких Т. представляють на конкурс свою продукцію, проекти тощо до тендерної комісії (к-ту) для підтвердження високого рівня тех. та екон. ефективності. На підставі поперед, висновків у тендер, комісіях (к-тах) проводяться відповідні Т.

Порядок та умови проведення Т. визначаються Законами України «Про виконавче провадження» (1999), «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» (2000), Положенням про проведення торгів (тендерів) у будівництві (затв. КМ України 1 .IX 1998), ін. нормат.-правовими актами, а також положеннями (правилами, регламентами) про відповідні Т., що приймаються їх організаторами.

2) Орг. структури (торги): об'єднання роздрібних торг, підприємств, які поєднують торг.-госп. діяльність з окр. функціями організації та управління торгівлею. Зокрема, вони здійснюють закупівлю товарів, їх збереження, комплектацію торг, асортименту для магазинів, ведуть комерційні, фін., банк, та ін. операції. За товар, профілем Т. можуть бути вузькоспеціалізованими, спеціалізованими та змішаного асортименту. їхня діяльність регулюється зак-вом про госп. діяльність підприємства, госп. об'єднання, торг, діяльність та ін.

3) Відрізок часу, протягом якого в торг, системі здійснюється укладання угод купівлі-продажу облігацій, а також період торг, дня, протягом якого укладаються відповідні угоди в секції фонд, ринку міжнар. міжбанк. валютної біржі (ММВБ).

Див. також Прилюдні торги, Тендер.

В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази