Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Українська Радянська Енциклопедія arrow ват-великі arrow ВАШІНГТОНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ
   

ВАШІНГТОНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

1921-22. Учасники - представники Британської імперії (Великобританія, домініони та Індія), Бельгії, Голландії, Італії, Китаю, Португалії, США, Франції і Японії. Скликана за ініціативою уряду США з метою перерозподілу сфер впливу на Далекому Сході і в Тихому океані, а також боротьби проти нац.-визвольного руху народів цього району. В. к. була спрямована проти інтересів Рад. Росії. Відбулася 12.ХІ 1921 - 6.ІІ 1922. В. к. разом з Паризькою мирною конференцією 1919-20 завершила створення т. з. Версальсько-Вашінгтонської системи. Найважливішими рішеннями В. к. були:

1) Договір п'яти д-в про обмеження і співвідношення мор. озброєнь (практичних наслідків не мав). 2) Договір чотирьох д-в (США, Британська імперія, Франція та Японія) про спільний "захист" прав і острівних володінь на Тихому океані. 3) Договір дев'яти д-в про політику щодо Китаю. В документі проголошено "відкритих дверей" доктрину, спираючись на яку, США розраховували обмежити вплив Японії в Китаї та захопити там панівне становище.

На конференції не вдалося згладити гострі суперечності між імперіалістичними країнами на Далекому Сході. Рішення В. к. не змогли перешкодити зростанню нац.-виз-вольного руху народів у цьому районі Тихого океану.

Р. Г. Симонєнко.

 

Схожі за змістом слова та фрази