Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Д-деп arrow ДЕМАРКАЦІЯ КОРДОНІВ
   

ДЕМАРКАЦІЯ КОРДОНІВ

(франц. demarcation, від ісп. demarcacion — розмежування) — визначення і позначення лінії держ. кордону на місцевості згідно з договорами про делімітацію кордонів і доданими до них картами та описами. Визначення лінії кордону на місцевості здійснюють спеціально створювані урядами на паритетних засадах змішані комісії прикорд. держав. Іноді такі функції покладаються на спец, міжнар. орган, який утворюють на основі взаємної домовленості.

Під час Д. к. здійснюється топогр. зйомка або аерофотозйомка місцевості, на основі якої складається великомасштабна топогр. карта прикорд. смуги, встановлюються прикорд. знаки і визначаються їх координати. Змішана комісія, визначивши точне розташування лінії кордону на місцевості, складає протокол — опис кордону, що демаркується, карти з його позначенням, а також протокол на кожний прикорд. знак зі схемами.

Під час демаркац. робіт змішана комісія може уточнювати лінію кордону, встановлену раніше згідно з договором і зображену на карті, доданій до нього. Такі уточнення здійснюються, як правило, поблизу нас. пунктів, на річках і хребтах гір. Вони спричинюються тим, що договір про делімітацію кордону і додані до нього карти не завжди грунтуються на достатньо повних і точних фактич. даних. Демаркац. док-ти після їх підписання змішаною комісією для Д. к. підлягають затвердженню кожною з договірних сторін згідно з діючим у цих д-вах зак-вом і набувають чинності від моменту обміну нотами, які сповіщають про їх затвердження.

О. Ф. Висоцький.

 

Схожі за змістом слова та фрази