Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Ш arrow ШВЕЦЬ
   

ШВЕЦЬ

Микола Якович (1.У 1935, с. Мохначка Попільнянського р-ну Житом, обл.) — економіст, правознавець, доктор екон. наук з 1979, професор з 1987, чл.-кор. АПНУ з 2004, академік Укр. академії інформатики з 1992, з. д. н. і т. України з 1995. Закінч. 1956 Київ, технікум радіоелектроніки, 1965 — Київ, ін-т нар. г-ва. Працював в оборон, пром-сті (1956—

Швець Микола Якович - leksika.com.ua

70). З 1970 - в системі органів внутр. справ: нач. відділу інформ.-обчислювальної техніки, згодом — начальник Н.-д. інформ. центру МВС України; в 1982— 85 — заст. начальника з наук, роботи Гол. н.-д. центру управління та інформації МВС СРСР; 1985 — нач. кафедри Київ. ВШ МВС СРСР (Київ). З 1990 - зав. інформ.-аналіт. відділу, керівник управління (центру) комп'ютеризованих інформ. систем і мереж ВР України. З 2001 — директор Н.-д. центру (ін-ту) прав, інформатики АПНУ (Київ), професор каф. загальноправ. дисциплін Нац. ун-ту «Києво-Могилянська академія» (з 2003), професор каф. інформ. технологій Нац. академії внутр. справ України (з 2004). Заст. голови Консульт. ради з питань інформатизації при ВР України, член Консульт. ради з питань прав, політики ВР України, наук, консультант Міжвідомчого н.-д. центру з проблем б-би з організ. злочинністю. Член Урядової комісії з питань реформування системи інформ.-аналіт. забезпечення діяльності органів викон. влади, член роб. групи з питань перспект. планування законопроект, роботи ВР України. Член ряду спеціаліз. учених рад для захисту канд. і докт. дисертацій. Гол. редактор журн. «Правова інформатика». Досліджує проблеми управління в соціальних та екон. системах, застосування інформ.-обчислювальної техніки, методів інформатики в законотв., правозастос, правоохор., судочин. і правоосвітній діяльності.

Осн. праці: «Проблеми і методи побудови автоматизованих систем оперативного управління» (1978), «Інформатизація в органах внутрішніх справ» (1986), «Інформатика законотворчого процесу» (1999), «Правова інформатика» (2003). Лауреат Держ. премії України в галузі науки і техніки (1998) — за створення системи інформаційно-аналітичного забезпечення законотв. процесу. Лауреат премії імені Ярослава Мудрого (2003).

М. Я. Сегай.

 

Схожі за змістом слова та фрази