Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow прин-пят arrow ПРОКУРАТУРИ СПЕЦІАЛІЗОВАНІ
   

ПРОКУРАТУРИ СПЕЦІАЛІЗОВАНІ

- в Україні органи прокуратури, які здійснюють прокур. діяльність у галузях, в яких необхідна спеціалізація прокурорського нагляду. Всі вони входять до єдиної системи органів прокуратури і підпорядковуються Генеральному прокурору України. За функц. статусом розрізняють два види П. с. До першого з них належать військові прокуратури. Вони розв'язують завдання забезпечення законності та б-би зі злочинністю у ЗС України, ін. військах і військ, формуваннях, утворених відповідно до чинного зак-ва. Згідно зі ст. 13 Закону України «Про прокуратуру» (1991, з наст, змінами і доп.) до військ, прокуратур належать військ, прокуратури регіонів і військ, прокуратура ВМС України (на правах обласних), військ, прокуратури гарнізонів (на правах міських).

У структурі Генеральної прокуратури України діє управління військ, прокуратур, яке очолює заст. Ген. прокурора України. До складу цього управління входять: відділ нагляду за додержанням і застосуванням законів у ЗС України та ін. військ, формуваннях; відділ з питань підтримання держ. обвинувачення та представництва інтересів гр-н і д-ви в судах; відділ нагляду за законністю операт.-розшук, діяльності, дізнання та досуд. слідства, слідча частина на правах відділу; відділ орг.-аналітичний і контролю виконання та ін. Військовослужбовці військ, прокуратур у своїй діяльності керуються Законом «Про прокуратуру» і проходять службу відповідно до Закону України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» (1992). Вони користуються правами і соціальними гарантіями, передбаченими зак-вом для осіб офіцер, складу ЗС.

До П. с. другого виду належать фансп. прокуратури, природоохор. прокуратури та прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні суд. рішень у крим. справах. Ці прокурату ри діють на правах міжрайонних. Вони підпорядковані безпосередньо обл. прокурорам, а в АР Крим — прокурору республіки. В областях, де немає окр. міжрайонних П. с, нагляд за додержанням і застосуванням законів у відповідних сферах виконують безпосередню обл. прокуратури.

У Ген. прокуратурі України у складі управління за додержанням і застосуванням законів функціонують: відділ нагляду за додержанням і застосуванням законів на ф-ті; відділ нагляду за додержанням природоохор. зак-ва. Діє також окр. відділ нагляду за додержанням законів при виконанні суд. рішень у крим. справах. П. с. взаємодіють з районними, міськими та ін. тер. прокуратурами.

Г. О. Мурашин.

 

Схожі за змістом слова та фрази