Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Т-тов arrow ТЕТЧЕР
   

ТЕТЧЕР

(Thatcher) Маргарет Хілда Роберте (13.Х 1925, м. Грантем, графство Лінкольншир) — брит. держ. і політ, діяч. Закін. 1946 Сомервіллський хім. коледж Оксфорд, ун-ту. В 1952—53 екстерном здобула юрид. освіту в цьому ж ун-ті. Протягом 1954—59 працювала баристером, фахівцем з подат. питань, займалася адвокат, практикою. 1959 у контрольованому консерваторами лондон. окрузі Фінчлі Т. здобула перемогу на парлам. виборах і стала членом палати громад. У 1961—64 була парлам. секретарем у справах пенсій і страхування. У 1967 Т. увійшла до тіньового кабінету лідера консерват. партії Е. Хіта. Після перемоги консерваторів на виборах 1970 Т. була держ. секретарем (міністром) освіти та науки в їхньому уряді (до 1974). В лют. 1975 Т. обрали лідером консерват. партії. 1979 на парлам. виборах ця партія отримала перемогу. Вперше в історії Великобританії кабінет міністрів очолила жінка. Т. була прем'єр-міністром до 1990. У роки свого прем'єрства Т. провела комплекс реформ у галузі фін., екон. та соціальної політики, відомої як тетчеризм. Стрижнем її внутр. політики була приватизація

Маргарет Хілда Роберте Тетчер - leksika.com.ua

одержавлених підприємств, відновлення потужної верстви серед, та дріб, власників і впровадження низки законів про зайнятість, що регламентували діяльність профспілок і обмежували страйкову б-бу в країні. У зовн. політиці віддавала перевагу відносинам зі США. Підтримала перебудову в СРСР.

Тв.: The Downing Street Years. London, 1993; Искусство управлять гос-вом. М., 2003.

Літ.: Попов В. Маргарет Тэтчер: человек и политик. М, 1991; Огден К. Маргарет Тэтчер. Женщина у власти. М., 1992; Перегудов С. П. Тэтчер и тэтчеризм. М., 1996.

О. С. Черевко.

 

Схожі за змістом слова та фрази