Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow л arrow ЛАНЦЮГ ГОТЕЛЬНИЙ (CHAIN)
   

ЛАНЦЮГ ГОТЕЛЬНИЙ (CHAIN)

- група готельних підприємств, що здійснює колективний бізнес і перебуває під безпосереднім контролем керівництва ланцюгом на підставі укладеного між туристським підприємством і компанією контракту на управління. Компанія, що вступає в управління туристським підприємством, не отримує жодних прав на саме майно підприємства, має обмежену фінансову відповідальність і має частину доходу, яка зростає із зростанням прибутку. Більшість готельних підприємств світу входять в той чи інший Л. г. Нині існує бл. 100 Л. г. із загальним номерним фондом понад 2200 тис. номерів. Якщо Л. г. престижний, наприклад, Sheraton, то такий готель в місті або місцевості тільки один. Як правило, фірмові готелі великих Л. г. є в кожній столиці й кожному значному місті багатьох країн. Дуже великі Л. г., наприклад, Best Western, дають можливість зберегти найменування готелю, але вимагають додатково вказати приналежність до ланцюга (товарний знак) і дотримувався спрощених стандартів обслуговування. Підприємства можуть входити в Л. г. як повноправні члени, як асоційовані члени, що діють на основі договору комерційної концесії (франшизи), або укладати договори на управління з однією з корпорацій. Франчайзинг товарного знаку коштує приблизно 18-20 тис. дол. США, а також додаткові щорічні платежі.

Найбільші готельні ланцюги світу

Назви

Кількість готельних

Номерний фонд

підприємств

Хол ідей Іннз

1755

303 578

Ьест Вестерн

2761

207 299

Шератон

418

107 966

РамадаІннз

635

94 000

Аккор

800

82 000

Френдшіп Іннз

1080

78 500

Хілтон Корпорейшн

271

97 000

Тране-Хауз-Форте

810

72 299

Федерасьон Насьональ

4345

71 711

Клаб Медітерране

243

61 200

Новотел ь

283

35 214

Супернешнл

370

70 000

Голден Тюліп

350

55 000

Флег Іннз

652

50 000

Ее Ерн Ес Хотелз

159

43 900

Більшість великих готельних корпорацій останнім часом почали змінювати свою стратегію, переходячи від монопродукту, яким є єдина готельна концепція в Л. г., до диверсифікації з метою задоволення потреб окремих ринкових сегментів. Утворення Л. г. дає можливість просувати на світовий туристський ринок високі стандарти обслуговування, а також сприяє підтримці готельного обслуговування туристів. Готельні корпорації допомагають поширенню і значному підвищенню рівня організації виробництва й обслуговування туристів, створенню такого, що відразу впізнається, образу-типу готельного обслуговування. З погляду на всезростаючу кількість Л. г., на їх злиття й об'єднання може виникнути враження про зниження різноманітності туристського продукту. Проте саме ця тенденція, з урахуванням того, що індустрія гостинності, як і раніше, дуже різноманітна, створює сприятливі можливості для невеликих готелів і ресторанів. Це зумовлено тим, що сучасний туристський ринок вимагає персоніфікованого обслуговування й індивідуального підходу. Туристський бізнес зацікавлений у великому розмаїтті форм і видів обслуговування, оскільки такий підхід диктується інтересом туристів до знайомства зі специфікою місць відпочинку. Багато незалежних готелів створюють консорціуми або інші форми співробітництва з метою збереження специфіки кожного готелю, а також забезпечення конкурентоспроможності. Питаннями координації функціонування на європейському туристському ринку Л. г. і асоціації! незалежних готелів займається Конфедерація національних асоціацій готелів і ресторанів у Європейському Союзі (див. Асоціація туристська, ХОТРЕК). Основні Л. г.:

- "Уестін Хотелз енд Резортс" - заснований у 1930 р., керує 65 курортними готелями, майже не приймаючи участі в них своїми капіталами;

- "Хайятт Хотелз" - одна з найбільших готельних корпорацій світу зі штаб-квартирою в Чикаго, шт. Іллінойс (США), що управляє 94 готелями в ЗО країнах світу (основні готельні концепції- "Гранд Хайятт Хотелз", "Хайятт Рідженсі Хотелз енд Резортс", "Парк Хайятт Хотелз", "Класик Резіденсез бай Хайятт");

- "Хілтон" - один з найбільших готельних ланцюгів світу. Заснований в 1927 р. Конрадом Хіл-тоном. Корпорації підпорядковані 271 готель, загальний номерний фонд становить 97 тис.

- "Холідей Іннз" - найбільший готельний ланцюг світу, створений у 1952 р. К. Уїлсоном. Провідні підприємства розміщення - мотелі, пристосовані для комфортного обслуговування автотуристів і сімейного туризму.

- "Шератон" - один з найбільших готельних ланцюгів світу.

 

Схожі за змістом слова та фрази