Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow є arrow ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ (ЄС)
   

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ (ЄС)

- економічна та політична організація європейських країн, мета якого полягає в усуненні будь-яких економічних перешкод між країнами-учасницями. Нині членами ЄС є: Франція, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Італія, Велика Британія, Данія, Ірландія (з 1973), Греція (з 1981), Португалія, Іспанія (з 1986), Австрія, Фінляндія та Швеція (з 1995), а також Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Угорщина, Польща, Словакія, Словенія, Мальта і грецька Республіка Кіпр (з 2004). ЄС був заснований відповідно до Римської угоди 1957 р.; в основі об'єднання держав лежало бажання утворити політичний та економічний союз, що гарантував би неможливість виникнення нової війни на Європейському континенті.

У 1991 р. ЄС уклав угоду з країнами-членами Європейської асоціації вільної торгівлі про встановлення тісних зв'язків у рамках території, відомої як Європейський економічний простір. Ця угода ґрунтується на положеннях Єдиного загальноєвропейського акта, який набув чинності в 1987 р. Маастрихтський договір, що почав діяти з листопада 1993 р., заклав фундамент для тіснішого об'єднання і став кроком до утворення федеративної Європи. Велика Британія обумовила можливість своєї неучасті в Європейському валютному союзі та непідписання соціального розділу угоди. Аргументи "за" і "проти" Союзу такі: "За":

- виникнення сприятливих умов для інвестування, завдяки яким Велика Британія вже змогла отримати значний прибуток;

- значна свобода у виборі роботодавця на широкому ринку праці;

- об'єднаний потенціал країн-учасниць утворює потужний торговельний союз;

- широкий ринок, представлений майже 350 мільйонами покупців.

"Проти":

- невеликі суми розподільчих доходів Союзу, що часто викликане значними асигнуваннями в рамках єдиної сільськогосподарської політики;

- перевиробництво сільгосппродукції і зумовлена цим корупція у відповідних структурах;

- вимушені поступки своїми національними інтересами на користь загальноєвропейських заради формування єдиної законодавчої системи.

 

Схожі за змістом слова та фрази