Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow кен-комен arrow КОЛУМБІЯ
   

КОЛУМБІЯ

Республіка Колумбія (Colombia, Repiiblica de Colombia) — д-ва на пн. заході Пд. Америки. Тер. — 1138,9 тис. км2. Нас. — бл. 36,5 млн. чол. (1997, оц.): метиси (57 %), європейці (20 %), мулати (14 %), негри (5 %), самбо (3 %),

індіанці (1 %). Столиця — м. Богота. Адм.-тер. поділ — 31 департамент, столичний округ. Державна мова — іспанська. Грошова одиниця — колумбійське песо. Нац. свято — День незалежності (20 липня). На межі 15 і 16 ст. територія сучасної К. була завойована ісп. конкістадорами. 1525 іспанці заснували тут м. Санта-Марта, 1533 — м. Картахена, а 1538 — м. Санта-Фе-де-Богота. Територію, що потрапила під вплив Іспанії, було названо Новою Гранадою; 1718 вона отримала статус віце-королівства. Нац.-визв. рух на поч. 19 ст. привів до повалення віце-короля. Влада перейшла до рев. уряду — верховної хунти. В березні 1811 проголошено д-ву Кундінамарка, а в липні 1813 — її незалежність від Іспанії. Протягом 1819—30 країна називалася Великою Колумбією, після її розпаду (і виходу з неї Венесуели та Еквадору) — Новою Гранадою, в 1863— 86 — Сполученими Штатами Колумбії, а від 1886 має сучасну назву. Впродовж 20 ст. у К. відбувалися численні військ, перевороти. У наш час ситуація в країні ускладнюється тривалим протистоянням уряду та опозиційних промарксистських угруповань і наркокартелів.

Державний герб Колумбії - leksika.com.ua

Діє конституція країни, прийнята 4.VII 1991. Главою д-ви є президент, що обирається на 4 роки заг. і прямими виборами: він не може бути переобраний. Так само обирають віце-президента. Законод. влада належить двопалатному парламентові — Конгресу (267 депутатів), що складається із сенату і палати представників. Сенатори і депутати обираються на 2-річний строк заг. і прямими виборами при таємному голосуванні за пропорційною системою. 102 депутати парламенту, що отримали найб. кількість голосів, автоматично стають членами сенату. Інші становлять нижню палату. Викон. владу здійснює президент. Він формує кабінет міністрів, призначає та звільняє міністрів. Щорічно (7 серпня) уряд подає у відставку, надаючи президентові можливість реорганізувати кабінет.

Суд. влада представлена Верховним судом, окружними судами та судами нижчих інстанцій. К. - член ООН з 1948, ОАД з 1948, ін. міжнар. та регіон, організацій.

Дип. відносини України з К. встановлено 18.УІІІ.1992.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази